dni_spoleczne Koło Studentów Socjologii KUL zaprasza na 48. edycję Dni Społecznych zatytułowaną "Socjologia na scenie. Sztuka elementem życia społecznego". Wydarzenie odbędzie się w dn. 11-12 kwietnia 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C- 618 o godz. 10.00. W programie przewidziano spotkania z ludźmi teatru, estrady, sztuk cyrkowych czy fotografii artystycznej, do tego warsztaty, pokazy i koncerty.

11 kwietnia 2019 r. o godz. 15.00 w ramach LXI Tygodnia Filozoficznego w sali CTW 114 o.Leon Knabit OSB wygłosi wykład „Stary mnich tyniecki o filozofii. Czy potrzebna jeszcze? Właśnie dziś!”. Wykład rozpocznie się o godz. 15.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

biografistyka_plakat_2b-4 Katedra Biografistyki Pedagogicznej Instytutu Pedagogiki KUL zaprasza na konferencję naukową z serii "Współczesne przestrzenie edukacyjne biografistyki", której tematem przewodnim będzie "Biografia pedagogiczna a jej zastosowanie w edukacji". Wydarzenie odbędzie się w dn. 11 - 12 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 w budynku Instytutu Pedagogiki (ul. Droga Męczenników Majdanka 70).

Program konferencji

Konkurs LogicznyWydział Filozofii i Fundacja Rozwoju KUL zapraszają 11 kwietnia 2019 r. na Etap finałowy VII Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego. Do tegorocznej edycji Konkursu przystąpiło 800. uczniów liceów, a do Lublina, na etap finałowy, przyjedzie ok. 100. Laureatów. Po zmaganiach finałowych o godz. 11.45 Laureaci wysłuchają trzech wykładów w Sesji logicznej LXI Tygodnia Filozoficznego.

A po rozstrzygnięciu Konkursu i wręczeniu nagród o godz. 15.00 zapraszamy na wykład kulminacyjny Tygodnia Filozoficznego, którego tytuł brzmi „Stary mnich tyniecki o filozofii – czy potrzebna jeszcze? Właśnie dziś!, a wygłosi O. Leon Knabit OSB.

07.04.2019 - 11.04.2019

LXI Tydzień Filozoficzny

Tematem tegorocznej, już LXI edycji Tygodnia Filozoficznego, który odbędzie się  8-11 kwietnia 2019 r. jest Rzeczywistość – myśl – działanie.

W tym roku skupimy się na klasycznym podziale filozofii zaczerpniętym jeszcze od stoików, prezentując jednocześnie w obrębie środowiska uniwersyteckiego Wydziału Filozofii KUL różnorodne podejścia do uprawiania samej filozofii, jak i jej dyscyplin – metafizyki i ontologii, epistemologii i logiki, a także etyki i ujęć historycznych, skontrastowane z wielostronnymi podejściami innych ośrodków akademickich w Polsce. W tych trzech klasycznych dziedzinach filozofii wydaje się zawierać i wyczerpywać sens uprawiania filozofii w ogóle, ponieważ powstające w ciągu wieków refleksji filozoficznej inne dyscypliny filozoficzne, dają się ostatecznie wyprowadzić, bądź ostatecznie sprowadzić do tych trzech klasycznych dyscyplin.

kul_plakaty_2019_granat3 Sekcja Teologii Dogmatycznej KUL zaprasza na konferencję zatytułowaną "Sługa Boży Ks. Wincenty Granat Rektor KUL w 40. rocznicę śmierci", która dobędzie się 11 grudnia 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. w Kościele Akademickim KUL o godz. 12.30.

plakaty_kul_2019_tadeusz_styczen_poprawka1 Instytut Jana Pawła II KUL zaprasza na konferencję naukową zatytułowaną "Tożsamość i transcendencja osoby", która odbędzie się 13 grudnia 2019 r. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.