Konkurs LogicznyWydział Filozofii i Fundacja Rozwoju KUL zapraszają 11 kwietnia 2019 r. na Etap finałowy VII Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego. Do tegorocznej edycji Konkursu przystąpiło 800. uczniów liceów, a do Lublina, na etap finałowy, przyjedzie ok. 100. Laureatów. Po zmaganiach finałowych o godz. 11.45 Laureaci wysłuchają trzech wykładów w Sesji logicznej LXI Tygodnia Filozoficznego.

A po rozstrzygnięciu Konkursu i wręczeniu nagród o godz. 15.00 zapraszamy na wykład kulminacyjny Tygodnia Filozoficznego, którego tytuł brzmi „Stary mnich tyniecki o filozofii – czy potrzebna jeszcze? Właśnie dziś!, a wygłosi O. Leon Knabit OSB.

kul_plakat_2019_dhc_raven-1 Rektor i Senat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zapraszają na uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa KUL prof. Johnowi Ravenowi, która odbędzie się w czwartek 11 kwietnia 2019 r., o godz. 11.00, w Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego.

Koncert „Orędownik miłosierdzia" w 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II i 102. powstania KULDobiega końca rok 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. W rocznicę powstania uniwersytetu, 8 grudnia 2020, społeczność akademicka KUL chce przywołać postać swojego wielkiego profesora i patrona. O godz. 18.00 w Kościele Akademickim KUL z koncertem „Orędownik miłosierdzia. 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II” wystąpi Chór KUL pod dyrekcją dr. hab. Grzegorza Pecki.