dni_spoleczne Koło Studentów Socjologii KUL zaprasza na 48. edycję Dni Społecznych zatytułowaną "Socjologia na scenie. Sztuka elementem życia społecznego". Wydarzenie odbędzie się w dn. 11-12 kwietnia 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C- 618 o godz. 10.00. W programie przewidziano spotkania z ludźmi teatru, estrady, sztuk cyrkowych czy fotografii artystycznej, do tego warsztaty, pokazy i koncerty.

biografistyka_plakat_2b-4 Katedra Biografistyki Pedagogicznej Instytutu Pedagogiki KUL zaprasza na konferencję naukową z serii "Współczesne przestrzenie edukacyjne biografistyki", której tematem przewodnim będzie "Biografia pedagogiczna a jej zastosowanie w edukacji". Wydarzenie odbędzie się w dn. 11 - 12 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 w budynku Instytutu Pedagogiki (ul. Droga Męczenników Majdanka 70).

03.09.2019 - 08.09.2019

III Letnia Szkoła Kognitywistki

2019_letnia-szkola-kognitywistyki_plakat Zapraszamy na III Letnią Szkołę Kognitywistyki odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 4-7 września 2019 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Umysł w kulturze".

08.09.2019 - 14.09.2019

XI Polski Zjazd Filozoficzny

Zjazd FilozoficznyW dniach 9-14 września 2019 r. odbędzie się w Lublinie XI Polski Zjazd Filozoficzny. Gospodarzem Zjazdu jest Wydział Filozofii KUL. Zjazd stanowi znakomitą okazję do kolejnego spotkania polskiego środowiska filozoficznego, zaprezentowania aktualnie prowadzonych badań i dyskusji, a także namysłu nad miejscem i rolą filozofii w kontekście szybkich i radykalnych przemian, którym podlega dzisiaj środowisko naukowe w Polsce.

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w Zjeździe. Ramowy program, listę sekcji tematycznych oraz inne niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.zjazdfilozoficzny.pl.

W dniach 18-22 września w Lublinie odbędzie się jubileuszowy XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich, którego współorganizatorem jest KUL. Zapraszamy do Lublina wszystkich, dla których historia jest ważna, których ona interesuje, pasjonuje i bawi. Szczególnie wykładowców akademickich, doktorantów, nauczycieli historii, studentów i uczniów z całej Polski. Zjazd będzie okazją do zmierzenia się z pytaniami o kondycję i znaczenie historii jako dziedziny wiedzy. Jakie miejsce zajmuje polska akademicka historiografia w nauce europejskiej i światowej? Jak badać wielkie zmiany w historii? Jakie jest miejsce historii w rzeczywistości wirtualnej? - to tylko niektóre z proponowanych zagadnień. Nie zabraknie również interesujących wydarzeń towarzyszących, w ramach Festiwalu Historii bez Liku, a wśród nich rekonstrukcje historyczne, turniej historycznych gier komputerowych, branżowe targi książek i festiwal filmowy.

Program główny

Program towarzyszący