Moneta jubileuszowaRektor KUL oraz Dyrektor Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego zapraszają na uroczystą prezentację monet kolekcjonerskich „100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego”, która będzie miała miejsce 15 kwietnia 2019 r. o godz. 11.00 w Gmachu Głównym KUL, Sala Senatu, GG-208.

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

Irina SyzonenkoBiblioteka Uniwersytecka KUL (ul. Chopina 27) zaprasza na wystawę prac Iriny Syzonenko pt. „To, co nas łączy”. Artystka tworzy różnymi metodami graficznymi, maluje akwarelą, grafitem, piórem, komponuje collage, łączy techniki plastyczne. Nie boi się intensywnych barw, doskonale odnajduje się w grze kontrastów. Obok przedstawień figuratywnych, posługuje się językiem abstrakcji geometrycznej, a niekiedy sięga do tradycji surrealizmu. Na wystawie zaprezentowane zostaną 22 prace, w tym grafiki i fotografie. Wernisaż odbędzie się 5 kwietnia 2019 roku o godz. 15.00. Wystawa będzie czynna do 17 kwietnia.

17.10.2019 - 29.11.2019

Wystawa fotografii Marcina Ryczka

Wystawa fotografii Marcina RyczkaMuzeum KUL zaprasza na wystawę znanego fotografa i absolwenta KUL Marcina Ryczka. Wernisaż wystawy „Harmony” odbędzie się w piątek 18 października 2019 r. o godz. 18.00, a prace będzie można oglądać do 29 listopada.

05.11.2019 - 04.12.2019

XX Akcja "Polacy-Rodakom"

kul_plakat_2019_POLACY-RODAKOM1 Społeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach akcji „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 6 listopada do 4 grudnia 2019 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie i Białorusi.

abp MokrzyckiPolska Akademicka Korporacja „Astrea Lublinesis” zaprasza na spotkanie z Metropolitą Lwowskim abp. Mieczysławem Mokrzyckim, które odbędzie się 14 listopada 2019 r. o godz. 18.00 w Auli Stefana kard. Wyszyńskiego. Ksiądz Arcybiskup przez niemal 10 lat (1996-2005) był sekretarzem św. Jana Pawła II, stąd tytuł spotkania „Rozmowa ze świadkiem świętości”.

kul_plakat_2019_KONFERENCJA_teologia_14_XI Sekcja Ekumenizmu Wydziału Teologii KUL, Rada ds. Ekumenizmu KEP zapraszają na konferencję naukową „Łaską jesteście zbawieni przez wiarę” w 20. rocznicę podpisania Wspólnej deklaracji na temat nauki o usprawiedliwieniu połączoną z ogólnopolskim zjazdem referentów ds. ekumenizmu. Wydarzenie odbędzie się 14 listopada 2019 r., rozpocznie się o godz. 10.00 nabożeństwem ekumenicznym w Kościele Akademickim KUL, następnie o godz. 10.30 nastąpi otwarcie konferencji  w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW- 113.

kul_plakat_2019_wydzial_human_wyklady1 Wydział Nauk Humanistycznych, Instytut Językoznawstwa KUL zapraszają 14 listopada 2019 r. na wykłady, które wygłosi prof. dr Jozsef Szakos z Fu Jen Catholic University w Tajpej na Tajwanie. Pierwszy z wykładów pt. Gearing up: Documenting Innovation and Productivity in the Transmission of Indigenous Languages of Taiwan odbędzie się o godz. 11.00, natomiast drugi pt. Language Arts and Modern Drama in Teaching/Learning Chinese as a Foreign Language o godz. 13.30. Wykłady odbędą się w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 219.

kosmici Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, Wydział Prawa i Administracji UW oraz Szkoła Główna  Służby Pożarniczej zapraszają na konferencję "Aktualne wyzwania prawa kosmicznego a bezpieczeństwo międzynarodowe", która odbędzie się 15 listopada 2019 r. na Uniwersytecie Warszawskim ( Aula A3, ul. Lipowa 4). W trakcie konferencji odbędzie się uroczyste przekazanie prezydencji w Polskim Centrum Prawa Kosmicznego im. Manfreda Lachsa Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu Jana Pawła II.