plakat_a3_20_lat_polski_w_nato_2_1 Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, Instytut Europy Środkowej w Lublinie, Instytut Studiów Politycznych PAN oraz Centrum Europejskie UW, zapraszają do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „20 lat Polski w NATO. Bezpieczeństwo regionu Europy Środkowej i Wschodniej", która odbędzie się 16 kwietnia 2019 r. w Instytucie Nauk Politycznych PAN (Warszawa, ul. Polna 18/20). Początek wydarzenia o godz. 11.30.

KrzyżZapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Triduum Paschalnego w Kościele Akademickim KUL. Liturgia będzie sprawowana w następującym porządku:

Wielki Czwartek:

• godz. 19.00 Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycia nóg, której przewodniczył będzie Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński

Wielki Piątek:

• godz. 8.00 Jutrznia z Godziną Czytań,
  • godz. 15.00 Droga Krzyżowa,
  • godz. 19.00 Liturgia Męki Pańskiej, której przewodniczył będzie Prorektor KUL ks. prof. Andrzej Kiciński

Wielka Sobota:

• godz. 8.00 Jutrznia z Godziną Czytań,
  • godz. 9.00-14.00 święcenie pokarmów (co pół godziny, od godz. 14.00 kościół będzie zamknięty)
  • godz. 22.00 Liturgia Wigilii Paschalnej, po niej Procesja rezurekcyjna.

Oprawę muzyczną zapewni Chór Duszpasterstwa Akademickiego KUL pod dyrekcją dr Kingi Strycharz-Bogacz.

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

Irina SyzonenkoBiblioteka Uniwersytecka KUL (ul. Chopina 27) zaprasza na wystawę prac Iriny Syzonenko pt. „To, co nas łączy”. Artystka tworzy różnymi metodami graficznymi, maluje akwarelą, grafitem, piórem, komponuje collage, łączy techniki plastyczne. Nie boi się intensywnych barw, doskonale odnajduje się w grze kontrastów. Obok przedstawień figuratywnych, posługuje się językiem abstrakcji geometrycznej, a niekiedy sięga do tradycji surrealizmu. Na wystawie zaprezentowane zostaną 22 prace, w tym grafiki i fotografie. Wernisaż odbędzie się 5 kwietnia 2019 roku o godz. 15.00. Wystawa będzie czynna do 17 kwietnia.

„The History of Philosophy as Told from the Future” Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „The History of Philosophy as Told from the Future” w dniach 11-15 maja 2020 r. poprowadzi prof. Steve Fuller (University of Warwick).

wykłady „New World Order and New Atheism”Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „New World Order and New Atheism” w dniach 18-22 maja 2020 r. poprowadzi prof. Curtis Hancock (Rockhurst Jesuit University, Kansas City, Missouri).

2020_kul_wojtyla_memorial_lectures_plakat_reimersWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Veritas splendor and Philosophy w dniach 1-5 czerwca 2020 r. poprowadzi prof. Adrian Reimeres (Notre Dame University).

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.