KrzyżZapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Triduum Paschalnego w Kościele Akademickim KUL. Liturgia będzie sprawowana w następującym porządku:

Wielki Czwartek:

• godz. 19.00 Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycia nóg, której przewodniczył będzie Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński

Wielki Piątek:

• godz. 8.00 Jutrznia z Godziną Czytań,
  • godz. 15.00 Droga Krzyżowa,
  • godz. 19.00 Liturgia Męki Pańskiej, której przewodniczył będzie Prorektor KUL ks. prof. Andrzej Kiciński

Wielka Sobota:

• godz. 8.00 Jutrznia z Godziną Czytań,
  • godz. 9.00-14.00 święcenie pokarmów (co pół godziny, od godz. 14.00 kościół będzie zamknięty)
  • godz. 22.00 Liturgia Wigilii Paschalnej, po niej Procesja rezurekcyjna.

Oprawę muzyczną zapewni Chór Duszpasterstwa Akademickiego KUL pod dyrekcją dr Kingi Strycharz-Bogacz.

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

Irina SyzonenkoBiblioteka Uniwersytecka KUL (ul. Chopina 27) zaprasza na wystawę prac Iriny Syzonenko pt. „To, co nas łączy”. Artystka tworzy różnymi metodami graficznymi, maluje akwarelą, grafitem, piórem, komponuje collage, łączy techniki plastyczne. Nie boi się intensywnych barw, doskonale odnajduje się w grze kontrastów. Obok przedstawień figuratywnych, posługuje się językiem abstrakcji geometrycznej, a niekiedy sięga do tradycji surrealizmu. Na wystawie zaprezentowane zostaną 22 prace, w tym grafiki i fotografie. Wernisaż odbędzie się 5 kwietnia 2019 roku o godz. 15.00. Wystawa będzie czynna do 17 kwietnia.

Wystawa ilustacji Łukasza WronyGaleria 1 im. B. Słomki zaprasza na wernisaż wystawy ilustracji Łukasza Wrony, który odbędzie się 6 czerwca 2019 r. o godz.17.00 w siedzibie Galerii na II piętrze Gmachu Głównego (galeria w Auli Stefana kard. Wyszyńskiego).

Franciszkańki HofmanKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych zapraszają na wystawę „Franciszkański Hofman. Sztukę robi się jako służbę Bożą”. Wernisaż odbędzie się 7 czerwca 2019 r. o godz. 18.00. Ekspozycję w Muzeum KUL będzie można zwiedzać do 30 września 2019 r.

ekslibris-_plakat Biblioteka Uniwersytecka zaprasza na wystawę "Exlibris i mała forma graficzna", która prezentuje prace pana Czesława Wosia, grafika specjalizującego się w tworzeniu ekslibrisów w technice akwaforty. Wystawa przedstawia realizacje artysty z różnych okresów jego twórczości, głównie o tematyce religijnej. Obok dzieł samego autora na wystawie można obejrzeć również prace studentów KUL. Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Biblioteki w holu przed Czytelnią Ogólną  od 5 czerwca do 14 sierpnia 2019 r.

08.09.2019 - 14.09.2019

XI Polski Zjazd Filozoficzny

Zjazd FilozoficznyW dniach 9-14 września 2019 r. odbędzie się w Lublinie XI Polski Zjazd Filozoficzny. Gospodarzem Zjazdu jest Wydział Filozofii KUL. Zjazd stanowi znakomitą okazję do kolejnego spotkania polskiego środowiska filozoficznego, zaprezentowania aktualnie prowadzonych badań i dyskusji, a także namysłu nad miejscem i rolą filozofii w kontekście szybkich i radykalnych przemian, którym podlega dzisiaj środowisko naukowe w Polsce.

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w Zjeździe. Ramowy program, listę sekcji tematycznych oraz inne niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.zjazdfilozoficzny.pl.