Czytanie z kawą Biblioteka Uniwersytecka KUL przed długim weekendem majowym chcąc zapewnić czytelnikom lepsze warunki do przyswajania wiedzy organizuje akcję "Czytanie z kawą".  W związku z tym w dniach 24-26 kwietnia 2019 r. zmienione zostają godziny otwarcia Biblioteki: Czytelnia Główna,  oraz Wypożyczalnia będą otwarte  do  godz. 21.00. Co więcej, w tych dniach każdy Czytelnik korzystający do późna z zasobów bibliotecznych zostanie poczęstowany kawą i ciastkiem.

kul_plakat_2019_konserwatorium_mysli_1 Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład prof. dra hab. Wojciecha Kaczmarka (Katedra Dramatu i Teatru KUL) zatytułowany „Osoba i relacje osobowe w twórczości literackiej Karola Wojtyły - Jana Pawła II". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 24 kwietnia 2019 r. w  Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

21.05.2019 - 22.05.2019

Dzień Chiński na KUL

zaproszenie_bezimienne_1 Koło Naukowe Studentów Sinologii KUL wraz z Centrum Polsko-Chińskim KUL zapraszają na kolejną edycję Dnia Kultury Chińskiej, który odbędzie się  22 maja 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031. W programie: taniec smoka, pokazy tai - chi, prelekcje oraz warsztaty kaligrafii. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00.

Program

Ośrodek Badań nad Twórczością C. Norwida KUL oraz Fundacja Norwidowska  zapraszają na konferencję z cyklu "Colloquia Norwidiana XVI" pt. Vade-mecum. Wydarzenie  odbędzie się w dniach 22-25 maja 2019 r. w Domu Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym, o godz. 9.00.

Program

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Value and Morality in the Philosophy of Dietrich von Hildebrand w dniach 23-30 maja poprowadzi Prof. Martin Cajthaml (Palacký University Olomouc).

Serdecznie zapraszamy!

plakat_dysputy_2019 Katedra Metafizyki KUL i Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu zapraszają na „Dysputy metafizyczne wokół myśli Mieczysława Alberta Krąpca”, które odbędą się 23 maja 2019 r. w Gmachu Głównym KUL, sala GG-38. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00. Dysputa dotyczy istnienia: źródeł problematyki istnienia w filozofii, roli istnienia w bycie, poznania istnienia, terminu „istnienie”, sądu o istnieniu.

Rektor i Senat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zapraszają na uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa KUL prof. Alvinowi Plantindze, która odbędzie się w czwartek 23 maja 2019 r., o godz. 11.00 w Sali Senatu KUL (Gmach Główny, s. 208). W imieniu Laureata wyróżnienie odbierze córka.

plakat_bezpieczenstwo_2019-1 Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, Komisja Prawnicza PAN Oddział w Lublinie zapraszają na międzynarodową konferencję naukową zatytułowaną  "Bezpieczeństwo prawne dziecka w państwach demokratycznych w procesie integracji europejskiej: Polska, Słowacja, Ukraina, Niemcy", która odbędzie się w dn. 24-25 maja 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 1031. Początek wydarzenia o godz. 9.00.