antyk_luty20 Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej KUL oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej KUL zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem ks. prof. dra hab. Marka Starowieyskiego (Uniwersytet Warszawski) pt. Chrystus islamu – apokryficzna „Ewangelia Barnaby”. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 27 lutego 2020 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym, sala GG-243.

Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL, Koło Hiszpańsko-Polskie KUL, Klub Inteligencji Katolickiej w Lublinie zapraszają na wykład "Kult Matki Bożej z Guadalupe i religijność Meksykanów", który wygłosi Álvaro Silva.  Wydarzenie odbędzie się 27 lutego 2020 r. o godz. 17.00 w siedzibie Klubu Inteligencji Katolickiej (ul. Rayskiego 3).

Wykład Fundacja Kościuszkowska u progu 100-lecia, początki i wyzwania współczesności 5 marca 2020 r. kolejnym gościem KUL w ramach cyklu Pro publico bono - Kultura człowieka i społeczeństwa będzie Marek Skulimowski – Prezes Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku, który wygłosi wykład „Fundacja Kościuszkowska u progu 100-lecia, początki i wyzwania współczesności”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.30 w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

kul_plakat_2020_debaty_dyplomatyczne Wydział Nauk Społecznych KUL zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Debaty Dyplomatyczne. Tym razem gościem Debaty będzie prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana , który wygłosi wykład zatytułowany "Wspólnota Narodów Europy według Roberta Schumana".

Spotkanie odbędzie się 6 marca 2020 r. o godz. 11.40 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618.

kul_plakat_2020_zimmermann Rektor i Senat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zapraszają na uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa KUL prof. Reinhardowi Zimmermannowi, która odbędzie się w poniedziałek 16 marca 2020 r., o godz. 11.00, w Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego.

21_rowley  Katedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii zapraszają na cykl wykładów otwartych o historii i kulturze Irlandii Understanding Ireland. Dwudziesty  pierwszy wykład w cyklu, zatytułowany "Designing for Modernity: An Overview of Irish Architecture of the Twentieth Century" wygłosi dr Ellen Rowley  (University College Dublin, Irlandia) 16 marca 2020 r. o godz. 12.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.