Katedra Prawa Międzynarodowego i Amerykańskiego KUL oraz Katedra Prawa Międzynarodowego Publicznego UMCS zapraszają na konferencję naukową zatytułowaną "Polska nauka prawa międzynarodowego - dziedzictwo przeszłości i wyzwania współczesności", która odbędzie się  w dniach 8-10 maja 2019 r. w ramach Zjazdu Katedr i Zakładów Prawa Międzynarodowego. Drugi dzień konferencji (9 maja) odbędzie się w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sale CTW 113 i 114.

Program konferencji

plakat_kiermasz_bu_1 W dniach 9-11 maja 2019 r. Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na Majowy kiermasz książki, który odbędzie się w ramach Tygodnia Bibliotek. W trakcie wydarzenia będzie można nabyć książki za symboliczną złotówkę oraz cenniejsze egzemplarze. Poza książkami polskojęzycznymi będzie można nabyć publikacje wydane w językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim, włoskim i francuskim.

2019_kul_plakat_a3_stafaan_cuypers_Katedra Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej zaprasza na wykład pt. The Strawsonian and the Ledger View on Moral Responsibility, który 9 maja (czwartek) 2019 r. wygłosi Prof. Stafaan Cuypers (KU Leuven).

Wykład rozpocznie się o godz. 17.00 w sali GG42.

07.05.2019 - 15.05.2019

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

tydzien_bibliotek_a Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na obchody XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek (8–15 maja 2019 r.). W programie m.in. prezentacja multimedialna na temat bibliotecznych skarbów, kiermasz taniej książki, zwiedzanie biblioteki, w  tym również miejsc na co dzień niedostępnych dla czytelników, wykład na temat historii biblioteki oraz loteria, w której wygrana zapewnia umorzenie kary za przetrzymanie bibliotecznych książek w wysokości od 60 do 100%.

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

19.01.2021 - 20.01.2021

Msza św. o dobrą sesję

Msza św. o dobrą sesjęSesja egzaminacyjna zbliża się wielkimi krokami. Warto więc nie tylko przysiąść nad książkami i notatkami, ale także zadbać o wsparcie duchowe. Dlatego Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich studentów i wykładowców na Mszę św. o dobrą sesję, która będzie sprawowana 20 stycznia 2020 r. o godz. 19.00 w Kościele Akademickim KUL.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni