Woroniecki Katedra Pedagogiki Chrześcijańskiej KUL zaprasza na konferencję zatytułowaną "KUL w hołdzie swojemu Rektorowi. Pedagogiczno-etyczne przesłanie Ojca Jacka Woronieckiego", która odbędzie się 10 maja 2019 r. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C- 1031. Konferencji towarzyszyć będzie sesja posterowa.

W imieniu anglojęzycznych studentów filozofii zapraszamy na wykład i dyskusję na temat etyki cnót. Wykład pt. The Return to Virtue: Challenges and Opportunities, który wygłosi Prof. Michael S. Sherwin OP, odbędzie się w piątek, 10 maja 2019 r. w godz. 10:00 – 11:30 w sali GG-208.

Katedra Prawa Międzynarodowego i Amerykańskiego KUL oraz Katedra Prawa Międzynarodowego Publicznego UMCS zapraszają na konferencję naukową zatytułowaną "Polska nauka prawa międzynarodowego - dziedzictwo przeszłości i wyzwania współczesności", która odbędzie się  w dniach 8-10 maja 2019 r. w ramach Zjazdu Katedr i Zakładów Prawa Międzynarodowego. Drugi dzień konferencji (9 maja) odbędzie się w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sale CTW 113 i 114.

Program konferencji

2019_kul_plakat_a3_stafaan_cuypers_Katedra Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej zaprasza na wykład pt. The Strawsonian and the Ledger View on Moral Responsibility, który 9 maja (czwartek) 2019 r. wygłosi Prof. Stafaan Cuypers (KU Leuven).

Wykład rozpocznie się o godz. 17.00 w sali GG42.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.