wyklad_ksiaz1 Muzeum KUL oraz Instytut Historii Sztuki KUL zapraszają na wykład dr Beaty Lejman (Muzeum Narodowe we Wrocławiu) "Książ. Siedemset lat historii w sztuce jednego z trzech największych zamków w Polsce: Piastowie, Hochbergowie, III Rzesza", który odbędzie się 16 maja 2019 r. o godz. 16.00 w Gmachu Głównym, sala GG - 243.

kul_plakat_2019_oblicza_przemocy_16_maja Wydział Nauk Humanistycznych, Wydział Nauk Społecznych, Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego KUL zapraszają na interdyscyplinarną konferencję naukową zatytułowaną "Oblicza przemocy. Diagnoza - charakterystyka - profilaktyka", która odbędzie się 16 maja 2019 r. Początek wydarzenia o godz. 9.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 114.

antyk_maj2019 Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej zapraszają na kolejne posiedzenie naukowe z referatem dra Daniela Próchniaka (KUL) pt. „Eczmiadzyn. Do jakiego kościoła chodził Tirydates Wielki?”. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 16 maja 2019 r. o godzinie 18.00 w sali GG-243 w Gmachu Głównym KUL.

Katedra Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej zaprasza na wykład pt. Opera as Liberal Education, który 16 maja (czwartek) 2019 r. wygłosi Prof. Stafaan Cuypers (KU Leuven).

Wykład rozpocznie się o godz. 17.00 w sali GG42.

etnomuzykologia_plakat_2019 Katedra Etnomuzykologii i Hymnologii Instytutu Muzykologii KUL zaprasza na międzynarodową etnomuzykologiczną konferencję naukową zatytułowaną "Tradycje ludowe w kulturze muzycznej: zachowanie dziedzictwa – inspiracje – przeobrażenia", która odbędzie się 16 maja 2019 r. o godz. 9.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 1031. Wydarzenie poprzedzą warsztaty tradycyjnej muzyki indonezyjskiej oraz koncert kameralny (15 maja, sala C -1031).

12.05.2019 - 16.05.2019

XXIX Tydzień Ekonomiczny

Studenckie Koło Naukowe Ekonomii KUL oraz Koło Rachunkowości i Podatków KUL zapraszają na XXIX Tydzień Ekonomiczny który odbędzie się w dniach 13 -16 maja 2019 r. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmi "Strategia marki osobistej, czyli jak zabrać się za personal branding". Wydarzenie rozpocznie się 13 maja o godz. 9.15 Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW -104.

Zapraszamy na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Foolishness - an anatomy of cognitive vice” odbędzie się 13-17 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Kevin Mulligan (University of Italian Switzerland, Lugano, and University of Geneva). Wykłady odbędą się w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 220 w godz. 9.00 -12.00.

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

kul_plakat_2020_konwersatorium3 Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład ks. prof. dr. hab. Jana Machniaka (Katedra Teologii Duchowości UPJPII) zatytułowany „Powołanie do kapłaństwa i wizja kapłana w nauczaniu Jana Pawła II". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 19 lutego 2020 r. w Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

antyk_luty20 Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej KUL oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej KUL zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem ks. prof. dra hab. Marka Starowieyskiego (Uniwersytet Warszawski) pt. Chrystus islamu – apokryficzna „Ewangelia Barnaby”. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 27 lutego 2020 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym, sala GG-243.

kul_plakat_2020_seminarium_3_marca Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL, Team Europe, PTSE oddział w Lublinie, Stowarzyszenie Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Lublin zapraszają na seminarium naukowe "Priorytety nowej Komisji Europejskiej a współczesne wyzwania dla Unii Europejskiej", które odbędzie się 3 marca 2020 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618. Początek wydarzenia o godz. 11.30.

04.03.2020 - 06.03.2020

Czas na umysł 2.0

Czas na umysł 2.0 to Ogólnopolska konferencja organizowana przez Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL dla młodych naukowców i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbędzie się ona 5 i 6 marca 2020 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Konferencja ma charakter interdyscyplinarnych wykładów oraz warsztatów obejmujących takie dyscypliny jak kognitywistyka, nauki społeczne, filozofia, psychologia ewolucyjna, retoryka, językoznawstwo, kognitywistyka sztuki, antropologia, neuroetyka oraz neurobiologia.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.