kul_plakat_2019_publico_bono2 17 maja 2019 r. o godz. 12.00 gościem KUL będzie przełożony generalny Towarzystwa Jezusowego  o. Arturo Sosa SJ, który w ramach cyklu "Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa" wygłosi wykład „Znaki czasu w kontekście synodu  o młodzieży”. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 102.

Dzień HiszpańskiInstytut Filologii Romańskiej, Instytut Historii KUL, Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji międzynarodowych oraz Koło Hiszpańsko - Polskie KUL zapraszają na Dzień Hiszpański i Latynoamerykański, który odbędzie się 17 maja 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy  KUL, sala CTW - 408 w godz. 10.00 - 14.00.

Uczestnicy tegorocznego spotkania będą mogli zapoznać się z językiem, kulturą i historią krajów języka hiszpańskiego. Ponadto w programie przewidziano teatralną inscenizację dzieła Miguela Cervantesa oraz multimedialny quiz z nagrodami. Zwieńczeniem całości będzie koncert flamenco w wykonaniu Andrzeja Lewockiego z Zespołem.  Ilość miejsc jest ograniczona.

wschody Fundacja Rozwoju KUL oraz Biblioteka Uniwersytecka zapraszają na "East est - I Festiwal Wschodnich Podróży", który odbędzie się w dniach 17 - 18 maja 2019 r. w przestrzeni Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. Celem wydarzenia będzie przybliżenie uczestnikom kultury, przyrody i mentalności mieszkańców szeroko pojętego Orientu. Poza spotkaniami z podróżnikami organizatorzy przewidzieli szereg wydarzeń towarzyszących inspirowanych Wschodem m.in.: warsztaty ceramiczne i origami, pokaz florystyczny, wystawy fotografii i zabytkowych map. Otwarcie Festiwalu nastąpi 17 maja 2019 r. o godz. 11.00 w Czytelni Teologiczno- Filozoficznej BU KUL.

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją wystawą „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 1 października 2021.