17.05.2019 - 18.05.2019

Noc Muzeów w Muzeum KUL

muzeum_plakat_kuchnia_noc1 Muzeum KUL po raz kolejny przyłącza się do Nocy Muzeów. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w najbliższą sobotę 18 maja 2019 r., podczas której będzie można zwiedzać wystawę "Muzeum od kuchni!" w godz. 18.00 - 24.00. Prezentowane zbiory  zostały przygotowane przez zespół kuratorski pod kierunkiem dr. Krzysztofa Przylickiego wraz ze studentami historii sztuki KUL. Wspólnym mianownikiem dla pokazanych obiektów jest magazyn muzealny, tzn. miejsce, w którym spotykają się przedmioty różnej klasy artystycznej i w różnym stanie zachowania.

W trakcie wydarzenia zaplanowano oprowadzanie kuratorskie po wystawie o godz. 18.30; 20.30; 22.30.

15.lat.ES.w.UE Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, Instytut Historii UMCS, Instytut Europy Środkowej w Lublinie, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce oraz Towarzystwo Nauk i Kultury „Libra", zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej  „15 lat państw Europy Środkowej w Unii Europejskiej. Refleksje dla Europy Wschodniej", która odbędzie się 18  maja 2019 r., na Wydziale Humanistycznym UMCS, sala 321. Początek wydarzenia o godz.10.30.

wschody Fundacja Rozwoju KUL oraz Biblioteka Uniwersytecka zapraszają na "East est - I Festiwal Wschodnich Podróży", który odbędzie się w dniach 17 - 18 maja 2019 r. w przestrzeni Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. Celem wydarzenia będzie przybliżenie uczestnikom kultury, przyrody i mentalności mieszkańców szeroko pojętego Orientu. Poza spotkaniami z podróżnikami organizatorzy przewidzieli szereg wydarzeń towarzyszących inspirowanych Wschodem m.in.: warsztaty ceramiczne i origami, pokaz florystyczny, wystawy fotografii i zabytkowych map. Otwarcie Festiwalu nastąpi 17 maja 2019 r. o godz. 11.00 w Czytelni Teologiczno- Filozoficznej BU KUL.

Ratuję człowieka, który prosi o pomocOśrodek Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL oraz Komisja Historyczna przy Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce zapraszają na 48. konferencję naukową historyków zakonnych „Ratuję człowieka, który prosi o pomoc”, która odbędzie się 17-18 maja 2019 r. w Domu Generalnym Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMPNP (Starowiejskich) w Starej Wsi. Tematem obrad będzie udział żeńskich wspólnot zakonnych w ratowaniu Żydów w okresie II wojny światowej.

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją wystawą „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 1 października 2021.

219428345_4378587835532291_7611735420892555248_n Biuro Karier KUL w ramach Letniej Akademii Kompetencji zaprasza na webinar "Praktycznie o talentach - dlaczego warto budować swoje życie zawodowe w oparciu o mocne strony i naturalny potencjał", który odbędzie się 28 lipca 2021 roku o godz. 11.00. Spotkanie poprowadzi Agata Węgier-Ciornei, Coach Mocnych stron i talentów Gallupa, Trener biznesu, Life&Business Coach EMCC, Riess Profile Master, Konsultant.

Spotkanie odbędzie się na platformie MS Teams. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zgłosić chęć udziału w webinarze.

Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.