15.lat.ES.w.UE Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, Instytut Historii UMCS, Instytut Europy Środkowej w Lublinie, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce oraz Towarzystwo Nauk i Kultury „Libra", zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej  „15 lat państw Europy Środkowej w Unii Europejskiej. Refleksje dla Europy Wschodniej", która odbędzie się 18  maja 2019 r., na Wydziale Humanistycznym UMCS, sala 321. Początek wydarzenia o godz.10.30.

wschody Fundacja Rozwoju KUL oraz Biblioteka Uniwersytecka zapraszają na "East est - I Festiwal Wschodnich Podróży", który odbędzie się w dniach 17 - 18 maja 2019 r. w przestrzeni Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. Celem wydarzenia będzie przybliżenie uczestnikom kultury, przyrody i mentalności mieszkańców szeroko pojętego Orientu. Poza spotkaniami z podróżnikami organizatorzy przewidzieli szereg wydarzeń towarzyszących inspirowanych Wschodem m.in.: warsztaty ceramiczne i origami, pokaz florystyczny, wystawy fotografii i zabytkowych map. Otwarcie Festiwalu nastąpi 17 maja 2019 r. o godz. 11.00 w Czytelni Teologiczno- Filozoficznej BU KUL.