15.lat.ES.w.UE Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, Instytut Historii UMCS, Instytut Europy Środkowej w Lublinie, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce oraz Towarzystwo Nauk i Kultury „Libra", zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej  „15 lat państw Europy Środkowej w Unii Europejskiej. Refleksje dla Europy Wschodniej", która odbędzie się 18  maja 2019 r., na Wydziale Humanistycznym UMCS, sala 321. Początek wydarzenia o godz.10.30.

08.09.2019 - 14.09.2019

XI Polski Zjazd Filozoficzny

Zjazd FilozoficznyW dniach 9-14 września 2019 r. odbędzie się w Lublinie XI Polski Zjazd Filozoficzny. Gospodarzem Zjazdu jest Wydział Filozofii KUL. Zjazd stanowi znakomitą okazję do kolejnego spotkania polskiego środowiska filozoficznego, zaprezentowania aktualnie prowadzonych badań i dyskusji, a także namysłu nad miejscem i rolą filozofii w kontekście szybkich i radykalnych przemian, którym podlega dzisiaj środowisko naukowe w Polsce.

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w Zjeździe. Ramowy program, listę sekcji tematycznych oraz inne niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.zjazdfilozoficzny.pl.