17.05.2019 - 18.05.2019

Noc Muzeów w Muzeum KUL

muzeum_plakat_kuchnia_noc1 Muzeum KUL po raz kolejny przyłącza się do Nocy Muzeów. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w najbliższą sobotę 18 maja 2019 r., podczas której będzie można zwiedzać wystawę "Muzeum od kuchni!" w godz. 18.00 - 24.00. Prezentowane zbiory  zostały przygotowane przez zespół kuratorski pod kierunkiem dr. Krzysztofa Przylickiego wraz ze studentami historii sztuki KUL. Wspólnym mianownikiem dla pokazanych obiektów jest magazyn muzealny, tzn. miejsce, w którym spotykają się przedmioty różnej klasy artystycznej i w różnym stanie zachowania.

W trakcie wydarzenia zaplanowano oprowadzanie kuratorskie po wystawie o godz. 18.30; 20.30; 22.30.

wschody Fundacja Rozwoju KUL oraz Biblioteka Uniwersytecka zapraszają na "East est - I Festiwal Wschodnich Podróży", który odbędzie się w dniach 17 - 18 maja 2019 r. w przestrzeni Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. Celem wydarzenia będzie przybliżenie uczestnikom kultury, przyrody i mentalności mieszkańców szeroko pojętego Orientu. Poza spotkaniami z podróżnikami organizatorzy przewidzieli szereg wydarzeń towarzyszących inspirowanych Wschodem m.in.: warsztaty ceramiczne i origami, pokaz florystyczny, wystawy fotografii i zabytkowych map. Otwarcie Festiwalu nastąpi 17 maja 2019 r. o godz. 11.00 w Czytelni Teologiczno- Filozoficznej BU KUL.

img_7889 "Media-Kościół-Dialog" to tytuł debaty, która odbędzie się w ramach cyklu Ekumeniczny Lublin. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie 2 grudnia 2020 o godz. 18.00. W debacie wezmą udział rzecznicy prasowi Kościołów- ks. dr Leszek Gęsiak SJ (Kościół Rzymskokatolicki), Agnieszka Godfrejów-Tarnogóska (Kościół Ewangelicko-Agusburski), dk.  dr Łukasz Leonkiewicz (Kościół Prawosławny) oraz ks. dr hab. Krzysztof Marcyński SAC (UKSW). Spotkanie poprowadzi ks. dr hab. Sławomir Pawłowski, prof. KUL. Debata będzie transmitowana online na stronie: http://ekumenizmlublin.pl.