17.05.2019 - 18.05.2019

Noc Muzeów w Muzeum KUL

muzeum_plakat_kuchnia_noc1 Muzeum KUL po raz kolejny przyłącza się do Nocy Muzeów. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w najbliższą sobotę 18 maja 2019 r., podczas której będzie można zwiedzać wystawę "Muzeum od kuchni!" w godz. 18.00 - 24.00. Prezentowane zbiory  zostały przygotowane przez zespół kuratorski pod kierunkiem dr. Krzysztofa Przylickiego wraz ze studentami historii sztuki KUL. Wspólnym mianownikiem dla pokazanych obiektów jest magazyn muzealny, tzn. miejsce, w którym spotykają się przedmioty różnej klasy artystycznej i w różnym stanie zachowania.

W trakcie wydarzenia zaplanowano oprowadzanie kuratorskie po wystawie o godz. 18.30; 20.30; 22.30.

wschody Fundacja Rozwoju KUL oraz Biblioteka Uniwersytecka zapraszają na "East est - I Festiwal Wschodnich Podróży", który odbędzie się w dniach 17 - 18 maja 2019 r. w przestrzeni Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. Celem wydarzenia będzie przybliżenie uczestnikom kultury, przyrody i mentalności mieszkańców szeroko pojętego Orientu. Poza spotkaniami z podróżnikami organizatorzy przewidzieli szereg wydarzeń towarzyszących inspirowanych Wschodem m.in.: warsztaty ceramiczne i origami, pokaz florystyczny, wystawy fotografii i zabytkowych map. Otwarcie Festiwalu nastąpi 17 maja 2019 r. o godz. 11.00 w Czytelni Teologiczno- Filozoficznej BU KUL.

Odzyskany blask9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rzeźby można podziwiać w Muzeum KUL do 30  stycznia 2020.

Przy drzwiach zamknięrychTeatr Enigmatic KUL zaprasza na adaptację sceniczną dramatu Jeana Paula Sartre'a „Przy drzwiach zamkniętych". Przedstawienie w nowej obsadzie będzie można zobaczyć 22, 24 i 26 stycznia 2020 r. o godz. 20.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-02. Wstęp bezpłatny, możliwa wcześniejsza rezerwacja miejsc pod adresem teatrenigmatic@gmail.com