Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych KUL,Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, wspólnie z Wydziałem Prawa i Administracji oraz Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS zapraszają na konferencję naukową zatytułowaną "Protection of Cultural Heritage under International Law", która odbędzie się 21 maja 2019 r. o godz. 9.00 w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala CTW - 113.

retoryka Katedra Retoryki oraz Koło Naukowe Retoryki Stosowanej KUL zapraszają na konferencję zatytułowaną "Retoryka w dialogu - dialog w retoryce", która odbędzie się w dniach 20- 21 maja 2019 r. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 w Domu Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym.

04.03.2020 - 06.03.2020

Czas na umysł 2.0

Czas na umysł 2.0 to Ogólnopolska konferencja organizowana przez Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL dla młodych naukowców i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbędzie się ona 5 i 6 marca 2020 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Konferencja ma charakter interdyscyplinarnych wykładów oraz warsztatów obejmujących takie dyscypliny jak kognitywistyka, nauki społeczne, filozofia, psychologia ewolucyjna, retoryka, językoznawstwo, kognitywistyka sztuki, antropologia, neuroetyka oraz neurobiologia.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.