Rektor i Senat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zapraszają na uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa KUL prof. Alvinowi Plantindze, która odbędzie się w czwartek 23 maja 2019 r., o godz. 11.00 w Sali Senatu KUL (Gmach Główny, s. 208). W imieniu Laureata wyróżnienie odbierze córka Jane Plantinga-Pauw.

plakat_dysputy_2019 Katedra Metafizyki KUL i Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu zapraszają na „Dysputy metafizyczne wokół myśli Mieczysława Alberta Krąpca”, które odbędą się 23 maja 2019 r. w Gmachu Głównym KUL, sala GG-38. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00. Dysputa dotyczy istnienia: źródeł problematyki istnienia w filozofii, roli istnienia w bycie, poznania istnienia, terminu „istnienie”, sądu o istnieniu.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Value and Morality in the Philosophy of Dietrich von Hildebrand w dniach 23-30 maja poprowadzi Prof. Martin Cajthaml (Palacký University Olomouc).

Serdecznie zapraszamy!

Ośrodek Badań nad Twórczością C. Norwida KUL oraz Fundacja Norwidowska  zapraszają na konferencję z cyklu "Colloquia Norwidiana XVI" pt. Vade-mecum. Wydarzenie  odbędzie się w dniach 22-25 maja 2019 r. w Domu Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym, o godz. 9.00.

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

sesja Triginta anni. 30. rocznica wskrzeszenia hierarchii katolickiej na Ukrainie16 stycznia przypada 30. rocznica reaktywowania przez św. Jana Pawła II katolickiej hierarchii na Ukrainie. Po raz pierwszy po zakończeniu II wojny światowej zostali powołani biskupi na osierocone stolice we Lwowie, Kamieńcu Podolskim i Żytomierzu. Temu wydarzeniu będzie poświęcona sesja naukowa „Triginta anni. 30. rocznica wskrzeszenia hierarchii katolickiej na Ukrainie”, która odbędzie się 16 stycznia 2021 o godz. 10.00 w trybie zdalnym. Jednym z jej organizatorów jest Centrum Ucrainicum KUL.

Swój udział w konferencji zapowiedzieli hierarchowie Kościoła na Ukrainie: JE abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski oraz JE bp Marian Buczek, emerytowany biskup charkowsko-zaporoski. W sesji można uczestniczyć przy pomocy strony Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Kresowego na serwisie społecznościowym Facebook.

19.01.2021 - 20.01.2021

Msza św. o dobrą sesję

Msza św. o dobrą sesjęSesja egzaminacyjna zbliża się wielkimi krokami. Warto więc nie tylko przysiąść nad książkami i notatkami, ale także zadbać o wsparcie duchowe. Dlatego Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich studentów i wykładowców na Mszę św. o dobrą sesję, która będzie sprawowana 20 stycznia 2020 r. o godz. 19.00 w Kościele Akademickim KUL.