Rektor i Senat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zapraszają na uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa KUL prof. Alvinowi Plantindze, która odbędzie się w czwartek 23 maja 2019 r., o godz. 11.00 w Sali Senatu KUL (Gmach Główny, s. 208). W imieniu Laureata wyróżnienie odbierze córka Jane Plantinga-Pauw.

plakat_dysputy_2019 Katedra Metafizyki KUL i Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu zapraszają na „Dysputy metafizyczne wokół myśli Mieczysława Alberta Krąpca”, które odbędą się 23 maja 2019 r. w Gmachu Głównym KUL, sala GG-38. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00. Dysputa dotyczy istnienia: źródeł problematyki istnienia w filozofii, roli istnienia w bycie, poznania istnienia, terminu „istnienie”, sądu o istnieniu.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Value and Morality in the Philosophy of Dietrich von Hildebrand w dniach 23-30 maja poprowadzi Prof. Martin Cajthaml (Palacký University Olomouc).

Serdecznie zapraszamy!

Ośrodek Badań nad Twórczością C. Norwida KUL oraz Fundacja Norwidowska  zapraszają na konferencję z cyklu "Colloquia Norwidiana XVI" pt. Vade-mecum. Wydarzenie  odbędzie się w dniach 22-25 maja 2019 r. w Domu Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym, o godz. 9.00.

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

17.10.2019 - 29.11.2019

Wystawa fotografii Marcina Ryczka

Wystawa fotografii Marcina RyczkaMuzeum KUL zaprasza na wystawę znanego fotografa i absolwenta KUL Marcina Ryczka. Wernisaż wystawy „Harmony” odbędzie się w piątek 18 października 2019 r. o godz. 18.00, a prace będzie można oglądać do 29 listopada.

05.11.2019 - 04.12.2019

XX Akcja "Polacy-Rodakom"

kul_plakat_2019_POLACY-RODAKOM1 Społeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach akcji „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 6 listopada do 4 grudnia 2019 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie i Białorusi.

Wręczenie Medalu za Zasługi dla KUL ks. prof. Stanisławowi JaneczkowiZ okazji Święta Patronalnego Wydziału Filozofii oraz Światowego Dnia Filozofii zapraszamy na uroczystość wręczenia Medalu za Zasługi dla KUL ks. prof. Stanisławowi Janeczkowi, która odbędzie się 18 listopada 2019 r. o godz. 11.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113.

18.11.2019 - 20.11.2019

XXII Targi Wydawców Katolickich

targi_lublin Już po raz dwudziesty drugi w Lublinie odbędą się Targi Wydawców Katolickich. Gospodarzem wydarzenia, które odbędzie się 19-21 listopada 2019 r., będzie KUL. Podczas Targów swoje najnowsze wydawnictwa zaprezentuje 38 oficyn z całej Polski. Wstęp na Targi jest bezpłatny, a będą one dostępne dla zwiedzających na parterze Kolegium Jana Pawła II w godz. 10.00-18.00.

kul_plakat_2019_konserwatorium_20_xi Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład ks. prof. dra hab. Józefa Stali (Prorektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie) oraz dr hab. Elżbiety Osewskiej (PWSZ w Tarnowie) zatytułowany „Jan Paweł II - promotor prawdy o małżeństwie i rodzinie". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 20 listopada 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

Czwórka idzie na studiaRadiowa Czwórka w ramach cyklu „Czwórka idzie na studia” odwiedza miasta uniwersyteckie w całej Polsce.  Jednym z pierwszych miejsc, które odwiedzi jest KUL. Już 20 listopada 2019 r. o godz. 16.00  studio plenerowe „Czwórki” zagości w Budynku Biotechnologii na Poczekajce. W programie wiele atrakcji: będzie można podejrzeć radio „od kuchni”, posłuchać muzyki, a nawet potańczyć. Oprócz tego prezentacja organizacji studenckich, pokazy makijażu, warsztaty kulinarne, recyklingowe, plastyczno-techniczne czy spotkanie z trenerem personalnym.