warsztaty filozoficzne Katedra Metafizyki KUL i Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu zapraszają na warsztaty filozoficzne z okazji IX Ogólnopolskiego Konkursu Edukacyjnego „Wielcy Polacy XX w.”, którego tegoroczne hasło brzmi "Nauczyciele heroizmu: św. Jan Paweł II, kard. Stefan Wyszyński, Mieczysław A. Krąpiec OP (w trosce o narodową i chrześcijańską tożsamość młodzieży)” organizowanego przez Fundację Deo et Patriae im. prof. M. A. Krąpca. Warsztaty odbędą się 24 maja 2019 r. w godz. 11.00 - 13.00 w Gmachu Głównym.

19_raghallaigh  Katedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii zapraszają na cykl wykładów otwartych o historii i kulturze Irlandii Understanding Ireland. Dziewiętnasty wykład w cyklu, zatytułowany "Poems of the pre-dispossessed: an introduction to Irish bardic poetry" wygłosi dr Eoghan Ó Raghallaigh z Maynooth University 24 maja 2019 r. o godz. 12.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.

plakat_bezpieczenstwo_2019-1 Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, Komisja Prawnicza PAN Oddział w Lublinie zapraszają na międzynarodową konferencję naukową zatytułowaną  "Bezpieczeństwo prawne dziecka w państwach demokratycznych w procesie integracji europejskiej: Polska, Słowacja, Ukraina, Niemcy", która odbędzie się w dn. 24-25 maja 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 1031. Początek wydarzenia o godz. 9.00.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Value and Morality in the Philosophy of Dietrich von Hildebrand w dniach 23-30 maja poprowadzi Prof. Martin Cajthaml (Palacký University Olomouc).

Serdecznie zapraszamy!

Ośrodek Badań nad Twórczością C. Norwida KUL oraz Fundacja Norwidowska  zapraszają na konferencję z cyklu "Colloquia Norwidiana XVI" pt. Vade-mecum. Wydarzenie  odbędzie się w dniach 22-25 maja 2019 r. w Domu Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym, o godz. 9.00.

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.