kul_plakat_2019_sympozjum_6_czerwca Instytutu Historii Kościoła i Patrologii KUL zaprasza na międzynarodowe sympozjum "Kościół na drogach przeszłości", które odbędzie się 6 czerwca 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C -1031. Początek wydarzenia o godz. 9.30.

ap2rgb Koło Naukowe Studentów Historii Sztuki zaprasza na interdyscyplinarną konferencję naukową „Naśladownictwo czy inspiracja? Problem podobieństwa w sztuce". Obrady odbędą się w dniach 5–7 czerwca 2019 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL w Lublinie, przy ul. Chopina 27.  W centrum rozważań znajdzie się problem naśladownictwa w sztukach plastycznych jak i związanych ze słowem. Prelegenci z całej Polski poruszą kwestie związane z kopią, inspiracją oraz natchnieniem, odnosząc się zarówno do współczesności jak i dawnych wieków.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.