Franciszkańki HofmanKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych zapraszają na wystawę „Franciszkański Hofman. Sztukę robi się jako służbę Bożą”. Wernisaż odbędzie się 7 czerwca 2019 r. o godz. 18.00. Ekspozycję w Muzeum KUL będzie można zwiedzać do 30 września 2019 r.

Wystawa ilustacji Łukasza WronyGaleria 1 im. B. Słomki zaprasza na wernisaż wystawy ilustracji Łukasza Wrony, który odbędzie się 6 czerwca 2019 r. o godz.17.00 w siedzibie Galerii na II piętrze Gmachu Głównego (galeria w Auli Stefana kard. Wyszyńskiego).

ap2rgb Koło Naukowe Studentów Historii Sztuki zaprasza na interdyscyplinarną konferencję naukową „Naśladownictwo czy inspiracja? Problem podobieństwa w sztuce". Obrady odbędą się w dniach 5–7 czerwca 2019 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL w Lublinie, przy ul. Chopina 27.  W centrum rozważań znajdzie się problem naśladownictwa w sztukach plastycznych jak i związanych ze słowem. Prelegenci z całej Polski poruszą kwestie związane z kopią, inspiracją oraz natchnieniem, odnosząc się zarówno do współczesności jak i dawnych wieków.

Program

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

19.01.2021 - 20.01.2021

Msza św. o dobrą sesję

Msza św. o dobrą sesjęSesja egzaminacyjna zbliża się wielkimi krokami. Warto więc nie tylko przysiąść nad książkami i notatkami, ale także zadbać o wsparcie duchowe. Dlatego Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich studentów i wykładowców na Mszę św. o dobrą sesję, która będzie sprawowana 20 stycznia 2020 r. o godz. 19.00 w Kościele Akademickim KUL.