plakat-noc_juna Fundacja Rozwoju KUL oraz Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL zapraszają na Inauguracyjny Koncert Zespołu Pieśni i Tańca KUL „Noc Juna”, który odbędzie się 28 czerwca 2019 r., w Sali Teatralnej  Centrum Transferu Wiedzy (CTW-02) o godz. 14.30.  Wydarzenie organizowane jest  z okazji Święta Patronalnego KUL.

27.06.2019 - 28.06.2019

Święto Patronalne KUL

Święto patronalne KUL 2019W piątek, 28 czerwca 2019 r., w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, KUL będzie obchodził swoje Święto Patronalne.

Obchody Święta Patronalnego rozpoczną się o godz. 9.00 Mszą św. w Kościele Akademickim, której przewodniczyć będzie Metropolita Białostocki abp Tadeusz Wojda. O godz.11.00 w Auli kard. Wyszyńskiego będzie miała miejsce część oficjalna, podczas której m.in. wręczone zostaną Medale Jubileuszowe 100-lecia KUL oraz dyplomy ukończenia studiów licencjackich oraz magisterskich. Bezpośrednio po uroczystości w auli nastąpi odsłonięcie na dziedzińcu Gmachu Głównego tablicy upamiętniającej działalność na KUL organizacji opozycyjnych. W programie święta znalazły się również: promocja książki „Spotkania. Niezależne Pismo Młodych Katolików”, poświęcenie i otwarcie nowej pasieki, a także pierwszy w historii występ Zespołu Pieśni i Tańca KUL.

ekslibris-_plakat Biblioteka Uniwersytecka zaprasza na wystawę "Exlibris i mała forma graficzna", która prezentuje prace pana Czesława Wosia, grafika specjalizującego się w tworzeniu ekslibrisów w technice akwaforty. Wystawa przedstawia realizacje artysty z różnych okresów jego twórczości, głównie o tematyce religijnej. Obok dzieł samego autora na wystawie można obejrzeć również prace studentów KUL. Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Biblioteki w holu przed Czytelnią Ogólną  od 5 czerwca do 14 sierpnia 2019 r.

Franciszkańki HofmanKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych zapraszają na wystawę „Franciszkański Hofman. Sztukę robi się jako służbę Bożą”. Wernisaż odbędzie się 7 czerwca 2019 r. o godz. 18.00. Ekspozycję w Muzeum KUL będzie można zwiedzać do 30 września 2019 r.

Wystawa ilustacji Łukasza WronyGaleria 1 im. B. Słomki zaprasza na wernisaż wystawy ilustracji Łukasza Wrony, który odbędzie się 6 czerwca 2019 r. o godz.17.00 w siedzibie Galerii na II piętrze Gmachu Głównego (galeria w Auli Stefana kard. Wyszyńskiego).

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.