dl_bieniasz__2_1 Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL zaprasza na wernisaż rysunków Macieja Bieniasza , który odbędzie się w sobotę 31 sierpnia 2019 r. o godz. 18:00. Na wystawie zostaną zaprezentowane prace zarówno starsze, jak i najnowsze, wcześniej niepublikowane. Będzie można zobaczyć m.in. rysunki ilustracyjne wykonane w technice lawowanej tempery z cyklu „Mistrz i Małgorzata", inspirowane powieścią Bułhakowa, nad którymi artysta pracował przez ponad 20 lat.

Wystawa potrwa do 1 października. Wstęp wolny.

Ex thesauroBiblioteka Uniwersytecka KUL oraz Muzeum Zamek w Łańcucie zapraszają na wystawę Ex thesauro. Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. W Wielkiej Jadalni zamku łańcuckiego pokazane zostaną unikatowe zbiory, na co dzień przechowywane w zamkniętych magazynach – rękopisy, stare druki, zbiory kartograficzne i muzyczne.

Otwarcie wystawy będzie miało miejsce 2 sierpnia o godzinie 17.00. Ekspozycję będzie można oglądać do 1 września 2019 roku.

Światło i mrokMuzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza na wernisaż wystawy „Światło i mrok” 50 lat Sceny Plastycznej KUL. Wernisaż odbędzie się 28 lipca o godz. 18.00 w Galerii Wystaw Czasowych (Kazimierz Dolny, Rynek 19). Wystawa będzie czynna do 8 września 2019 r.

Franciszkańki HofmanKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych zapraszają na wystawę „Franciszkański Hofman. Sztukę robi się jako służbę Bożą”. Wernisaż odbędzie się 7 czerwca 2019 r. o godz. 18.00. Ekspozycję w Muzeum KUL będzie można zwiedzać do 30 września 2019 r.