wystawa kierunek SZTUKAZbiory sztuki Muzeum KUL prezentowane były w ostatnim czasie w wielu renomowanych instytucjach m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, w Muzeum Zamkowym w Malborku czy też w Zamku Książ w Wałbrzychu. kolejnym miejscem, gdzie będzie można je podziwiać jest Muzeum Miejskie Dzierżoniowa. Wystawę „kierunek SZTUKA. Malarstwo, ceramika i szkło ze zbiorów Muzeum KUL” można zwiedzać do 27 października 2019 r., a jej wernisaż odbył się 5 września 2019 r.

Franciszkańki HofmanKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych zapraszają na wystawę „Franciszkański Hofman. Sztukę robi się jako służbę Bożą”. Wernisaż odbędzie się 7 czerwca 2019 r. o godz. 18.00. Ekspozycję w Muzeum KUL będzie można zwiedzać do 30 września 2019 r.

17.10.2019 - 29.11.2019

Wystawa fotografii Marcina Ryczka

Wystawa fotografii Marcina RyczkaMuzeum KUL zaprasza na wystawę znanego fotografa i absolwenta KUL Marcina Ryczka. Wernisaż wystawy „Harmony” odbędzie się w piątek 18 października 2019 r. o godz. 18.00, a prace będzie można oglądać do 29 listopada.

25.11.2019 - 26.11.2019

Warsztaty teatralne

warsztaty teatralneTeatr Enigmatic KUL zaprasza na wszystkich zainteresowanych na warsztaty teatralne, które odbędą się 26 listopada 2019 r. w godz. 14.00-16.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-02. W programie warsztatów m.in. emisja głosu, ćwiczenia ruchu scenicznego i kreatywności. Zgłoszenia uczestnictwa na adres e-mail: teatr0eni@gmail.com lub poprzez profil teatru na fb.

Zaduszki_2019_GHG_zaproszenie_jpg Katedra Literatury Współczesnej KUL, Instytut Książki, Fundacja Ponad Granicami oraz Klasztor Dominikanów w Lublinie serdecznie zapraszają na „Zaduszki emigracyjne i literackie” – w 100. rocznicę urodzin Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Spotkanie 28 listopada 2019 r. (czwartek), godz. 18.00, Klasztor Dominikanów, Stare Miasto Lublin – Krużganki.

Jesienne Debiuty PoetyckieWydział Nauk Humanistycznych KUL, V L. O. im. Marii Curie-Skłodowskiej, Związek Literatów Polskich oddział Lublin i Fundacja Fuga Mundi zapraszają na Galę XXII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Jesienne debiuty poetyckie". Gala odbędzie się 28 listopada 2019 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.

Podczas Gali z recitalem wystąpi lubelski wokalista i gitarzysta Łukasz Jemioła, a także aktorzy teatru ITP. Wstęp wolny.