Rok akademicki 2019/20 rozpoczniemy 1 października 2019 r. Mszą św. w Kościele Akademickim KUL o godz. 9.00. Eucharystii przewodniczyć będzie rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy pracowników i studentów, a szczególnie gorąco studentów I roku. Natomiast uroczysta inauguracja roku będzie miała miejsce 20 października.

Od 1 do 4 października dla studentów I roku studiów I stopnia i jednolitych magisterskich zaplanowany został Tydzień adaptacyjny. W tym czasie dla studentów I roku nie ma zajęć dydaktycznych. 1 października odbędą się spotkania informacyjne (harmonogram w rozwinięciu) z władzami wydziałów i opiekunami lat, zostaną wręczone Regulaminy studiów i będą wydawane legitymacje studenckie. W kolejnych dniach zaplanowano zajęcia obowiązkowe z Praw i obowiązków studenta, BHP oraz w Bibliotece Uniwersyteckiej. Swoją ofertę zaprezentują także organizacje studenckie i Biuro Karier.

apel1 października 2019 r. Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński prowadził będzie rozważania podczas Apelu Jasnogórskiego. W nabożeństwie weźmie udział grupa pracowników i studentów w ramach wyjazdu zorganizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół KUL, a wszystkich, którzy nie będą mogli przybyć w tym dniu na Jasną Górę zapraszamy do łączności w modlitwie.

1 października 2019 r.  po raz pierwszy odbędzie się uroczystość ślubowania doktorantów Szkoły Doktorskiej KUL, która rozpocznie się o godz. 12.00 w auli C - 1031.  Jest to ważny moment dla wszystkich nowoprzyjętych doktorantów bowiem osoba przyjęta do szkoły doktorskiej rozpoczyna kształcenie i nabywa prawa doktoranta dopiero z chwilą złożenia ślubowania.

wystawa kierunek SZTUKAZbiory sztuki Muzeum KUL prezentowane były w ostatnim czasie w wielu renomowanych instytucjach m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, w Muzeum Zamkowym w Malborku czy też w Zamku Książ w Wałbrzychu. kolejnym miejscem, gdzie będzie można je podziwiać jest Muzeum Miejskie Dzierżoniowa. Wystawę „kierunek SZTUKA. Malarstwo, ceramika i szkło ze zbiorów Muzeum KUL” można zwiedzać do 27 października 2019 r., a jej wernisaż odbył się 5 września 2019 r.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl