Spotkanie z Jankiem MeląDuszpasterstwo Akademickie KUL oraz stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zapraszają na spotkanie z podróżnikiem Jankiem Melą. To najmłodszy zdobywca obu biegunów w ciągu jednego roku i równocześnie pierwsza osoba z niepełnosprawnością, która dokonała takiego wyczynu. Spotkanie, które nosi tytuł „Trudności, jako dar od Boga” odbędzie się 9 października 2019 r. o godz. 20.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114. Spotkanie jest jednym z elementów tegorocznego Dnia Papieskiego.

Dzień wcześniej, 8 października, po Mszy św. o godz. 19.00 w Collegium Norwidianum zostanie otwarta wystawa „Papież-człowiek”, którą będzie można ją oglądać do 22 października. Natomiast w niedzielę 13 października przed kościołem odbędzie się kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na stypendia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

zespol-piesni-i-tanca Zespół Pieśni i Tańca KUL to projekt integrujący środowisko akademickie, promujący Uniwersytet w kraju i za granicą. Pozwala odkrywać i prezentować piękno polskiego, w tym lubelskiego folkloru. Zespół jest otwarty przede wszystkim na studentów i pracowników KUL, ale także na absolwentów i tych, którzy w niedalekiej przyszłości zamierzają podjąć studia na KUL.

9 października 2019 r. o godz. 19.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego odbędzie się rekrutacja i przesłuchania do 3 sekcji: tanecznej, wokalnej i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca KUL.

pudelko_spotkanie_lublin_plakat_druk_kul Koło Naukowe Studentów Teologii KUL, Księgarnia św. Pawła oraz Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Lubelskiej zapraszają na spotkanie z siostrą Anną Marią Pudełko AP wokół książki "Kobieta w pełni szczęśliwa". Spotkanie odbędzie się 9 października 2019 r. o  godz. 18.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 1031. Wydarzenie będzie miało formę warsztatową.

wystawa kierunek SZTUKAZbiory sztuki Muzeum KUL prezentowane były w ostatnim czasie w wielu renomowanych instytucjach m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, w Muzeum Zamkowym w Malborku czy też w Zamku Książ w Wałbrzychu. kolejnym miejscem, gdzie będzie można je podziwiać jest Muzeum Miejskie Dzierżoniowa. Wystawę „kierunek SZTUKA. Malarstwo, ceramika i szkło ze zbiorów Muzeum KUL” można zwiedzać do 27 października 2019 r., a jej wernisaż odbył się 5 września 2019 r.

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją wystawą „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 17 października 2021.

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.