09.10.2019 - 10.10.2019

Flesz Akademicki

flesz_01 W czwartek 10 października 2019 r. o godz. 21.55 w TVP3 Lublin zostanie wyemitowany pierwszy w tym roku akademickim odcinek Flesza Akademickiego przygotowanego przez TV KUL. W programie najciekawsze wydarzenia z życia naszego Uniwersytetu.

2019_plakat_fengkui_juWydział Filozofii zaprasza we czwartek, 10 października 2019 r., na interesujący wykład Prof. Fengkui Ju (School of Philosophy Beijing Normal University, Beijing, China) pt. Semantics and Logic for Imperatives. Wykład rozpocznie się o godz. 16.00 w sali GG - 208.

Abstract

Nowe Tendencje w ZarządzaniuKatedra Zarządzania Przedsiębiorstwem, Katedra Zrządzania Pracownikami w Organizacji oraz Stowarzyszenie Społeczny Instytut Zarządzania zapraszają na konferencję z cyklu Nowe Tendencje w Zarządzaniu. Podczas tegorocznej edycji konferencji podjęty zostanie problem etyki i zaangażowania społecznego przedsiębiorstw. Konferencja odbędzie się 10-11 października 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618.

Spotkanie z Jankiem MeląDuszpasterstwo Akademickie KUL oraz stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zapraszają na spotkanie z podróżnikiem Jankiem Melą. To najmłodszy zdobywca obu biegunów w ciągu jednego roku i równocześnie pierwsza osoba z niepełnosprawnością, która dokonała takiego wyczynu. Spotkanie, które nosi tytuł „Trudności, jako dar od Boga” odbędzie się 9 października 2019 r. o godz. 20.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114. Spotkanie jest jednym z elementów tegorocznego Dnia Papieskiego.

Dzień wcześniej, 8 października, po Mszy św. o godz. 19.00 w Collegium Norwidianum zostanie otwarta wystawa „Papież-człowiek”, którą będzie można ją oglądać do 22 października. Natomiast w niedzielę 13 października przed kościołem odbędzie się kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na stypendia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

wystawa kierunek SZTUKAZbiory sztuki Muzeum KUL prezentowane były w ostatnim czasie w wielu renomowanych instytucjach m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, w Muzeum Zamkowym w Malborku czy też w Zamku Książ w Wałbrzychu. kolejnym miejscem, gdzie będzie można je podziwiać jest Muzeum Miejskie Dzierżoniowa. Wystawę „kierunek SZTUKA. Malarstwo, ceramika i szkło ze zbiorów Muzeum KUL” można zwiedzać do 27 października 2019 r., a jej wernisaż odbył się 5 września 2019 r.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

19.01.2021 - 20.01.2021

Msza św. o dobrą sesję

Msza św. o dobrą sesjęSesja egzaminacyjna zbliża się wielkimi krokami. Warto więc nie tylko przysiąść nad książkami i notatkami, ale także zadbać o wsparcie duchowe. Dlatego Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich studentów i wykładowców na Mszę św. o dobrą sesję, która będzie sprawowana 20 stycznia 2020 r. o godz. 19.00 w Kościele Akademickim KUL.