2019_plakat_arystotelesWydział Filozofii, Katedra Antropologii Filozoficznej i Filozofii Prawa oraz Katedra Metafizyki zapraszają studentów i profesorów do udziału w XXX Sympozjum Arystotelesowskim pod hasłem Główne pojęcia filozofii Arystotelesa, które odbędzie się 11-13 października 2019 r. w Kazimierzu Dolnym (Rajchertówka - Dom Pracy Twórczej KUL).

Dodatkowe informacje www.kul.pl/arystoteles.

2019_plakat_fengkui_juWydział Filozofii zaprasza we czwartek, 10 października 2019 r., na interesujący wykład Prof. Fengkui Ju (School of Philosophy Beijing Normal University, Beijing, China) pt. Semantics and Logic for Imperatives. Wykład rozpocznie się o godz. 16.00 w sali GG - 208.

Abstract

Nowe Tendencje w ZarządzaniuKatedra Zarządzania Przedsiębiorstwem, Katedra Zrządzania Pracownikami w Organizacji oraz Stowarzyszenie Społeczny Instytut Zarządzania zapraszają na konferencję z cyklu Nowe Tendencje w Zarządzaniu. Podczas tegorocznej edycji konferencji podjęty zostanie problem etyki i zaangażowania społecznego przedsiębiorstw. Konferencja odbędzie się 10-11 października 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618.

International Academic WeeksInstytut Nauk Socjologicznych KUL zaprasza do udziału w „International Academic Weeks". W programie znaleźć można wiele ciekawych wydarzeń popularyzujących efekty międzynarodowej współpracy naukowej Instytutu - konferencje, spotkania, wykłady, seminaria. Wydarzenie będzie odbywać się w dwóch częściach, w dniach: 21-25 czerwca oraz 20-24 września 2021 roku.

Program

Konferencja „Cyfrowa przyszłość społeczeństw i gospodarek Europy Środkowej i Wschodniej”„Cyfrowa przyszłość społeczeństw i gospodarek Europy Środkowej i Wschodniej” to temat XX Międzynarodowej Konferencji Naukowej online, której jednym z organizatorem jest Instytut Nauk Socjologicznych KUL. Wydarzenie odbędzie się w dniach 21-23 czerwca 2021 roku.

Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.