kul_plakat_2019_pro_publico 14 października 2019 r. kolejnym gościem KUL w ramach cyklu "Pro publico bono - Kultura człowieka i społeczeństwa" będzie Radosław Malinowski - wykładowca akademicki Tangaza University (Nairobi) oraz konsultant Ośrodka Sił Pokojowych Unii Afrykańskiej, który wygłosi wykład "Niewolnicy w dobie globalizacji: Handel ludźmi w Afryce w XXI wieku". Wydarzenie rozpocznie się  o godz. 11.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 114.

2019_plakat_A3_Dominique_PoirelWydział Filozofii i Katedra Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej zapraszają na cykl wykładów The Victorine philosophy”, który wygłosi prof. Dominique Poirel (Institut de recherche et d'histoire des textes). Wykłady odbędą się 14-16 października 2019 r. o godz. 15.00 w Gmachu Głównym, sala GG-42.

12.10.2019 - 16.10.2019

Rekolekcje na dobry początek

domownicy-boga_2-724x1024 Duszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza na „Rekolekcje na dobry początek”. Rekolekcje trwać będą od 13 do 16 października 2019 r., które wygłosi duszpasterz akademicki z Gdańska o. Paweł Kowalski SJ. Nauki w niedzielę na wszystkich mszach oprócz 17.00. Od poniedziałku do środy o godzinie 12.30 i 19.00, po wieczornych mszach zapraszamy na spotkania w salkach duszpasterstwa.

wystawa kierunek SZTUKAZbiory sztuki Muzeum KUL prezentowane były w ostatnim czasie w wielu renomowanych instytucjach m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, w Muzeum Zamkowym w Malborku czy też w Zamku Książ w Wałbrzychu. kolejnym miejscem, gdzie będzie można je podziwiać jest Muzeum Miejskie Dzierżoniowa. Wystawę „kierunek SZTUKA. Malarstwo, ceramika i szkło ze zbiorów Muzeum KUL” można zwiedzać do 27 października 2019 r., a jej wernisaż odbył się 5 września 2019 r.

Odzyskany blask9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rzeźby można podziwiać w Muzeum KUL do 30  stycznia 2020.

tmojch_2020_kul1 Tradycyjnie już Sekcja Ekumeniczna Instytutu Nauk Teologicznych KUL włącza się w archidiecezjalne obchody Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan, który w tym roku będzie trwał od 18 do 25 stycznia. Codziennie o godz. 12.30 w Kościele Akademickim będzie sprawowana Eucharystia w tej intencji, podczas której przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich będą dzielić się swoim świadectwem wiary.

Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw są słowa z Dziejów Apostolskich: Życzliwymi bądźmy (Dz 28,2).

Przy drzwiach zamknięrychTeatr Enigmatic KUL zaprasza na adaptację sceniczną dramatu Jeana Paula Sartre'a „Przy drzwiach zamkniętych". Przedstawienie w nowej obsadzie będzie można zobaczyć 22, 24 i 26 stycznia 2020 r. o godz. 20.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-02. Wstęp bezpłatny, możliwa wcześniejsza rezerwacja miejsc pod adresem teatrenigmatic@gmail.com

kul_plakat_2020_sesja_o_chrzcie_ekumenicznie Sekcja Ekumenizmu Instytutu Nauk Teologicznych KUL zaprasza na sesję naukową w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan zatytułowaną "O chrzcie ekumenicznie", która odbędzie się 22 stycznia 2020 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C -1031 o godz. 10.00.

II Obchody  Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie,Międzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL, Pracownia Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL oraz Fundacja Rozwoju KUL zapraszają na II Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie, które odbędą się od 27 stycznia do 1 lutego 2020 r.