kul_plakat_2019_pro_publico 14 października 2019 r. kolejnym gościem KUL w ramach cyklu "Pro publico bono - Kultura człowieka i społeczeństwa" będzie Radosław Malinowski - wykładowca akademicki Tangaza University (Nairobi) oraz konsultant Ośrodka Sił Pokojowych Unii Afrykańskiej, który wygłosi wykład "Niewolnicy w dobie globalizacji: Handel ludźmi w Afryce w XXI wieku". Wydarzenie rozpocznie się  o godz. 11.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 114.

2019_plakat_A3_Dominique_PoirelWydział Filozofii i Katedra Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej zapraszają na cykl wykładów The Victorine philosophy”, który wygłosi prof. Dominique Poirel (Institut de recherche et d'histoire des textes). Wykłady odbędą się 14-16 października 2019 r. o godz. 15.00 w Gmachu Głównym, sala GG-42.

Konferencja „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021. – Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.