plakat_kongres_2019_jpg Katedra Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego na sesję lubelską III Międzynarodowego Kongresu "Europa Christi" pt. "Kościół i państwo w służbie rodziny", która odbędzie się w dniach 16-17 października 2019 r. Pierwszego dnia Kongresu uczestnicy spotkają się  w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala CTW - 114. Początek wydarzenia o godz. 9.00. Z kolei drugiego dnia obrady odbędą się w Sali Wykładowej Collegium Anatomicum UM (ul. Jaczewskiego 4).

kul_plakat_2019_KONFA_BIBLIA Sekcja Historii Kościoła i Patrologii KUL, Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej zapraszają na III Międzynarodową Konferencję Patrystyczną "Biblia w epoce patrystycznej – przekłady i duchowa interpretacja w 1600. rocznicę śmierci św. Hieronima", która odbędzie się w dniach 16-17 października 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, aul C 1031. Tegorocznymi głównymi mówcami będą: prof. Lorenzo Perrone oraz prof. Ilaria Ramelli. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00.

2020_Aramaic_Enoch_ConferenceSekcja Nauk Biblijnych Wydziału Teologii KUL zaprasza do uczestnictwa w konferencji online „From the Books of Enoch to Genesis Apocryphon: Aramaic Manuscripts of 1 Enoch and Related Aramaic Traditions from Qumran”, która odbędzie się 20–22 października 2020 r. Uczestnictwo w konferencji jest darmowe, konieczna jest rejestracja.

Strona konferencji

Program  (strefa czasowa - EST/EDT, wschodnie wybrzeże USA)

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.