kul_plakat_2019_KONSERWATORIUM Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład  dra hab. Jarosława Mereckiego SDS (Papieski Instytut Teologiczny Jana Pawła II dla Nauk o Małżeństwie i Rodzinie Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego) zatytułowany „Przyszłość idzie przez rodzinę. Karola Wojtyły wizja rodziny a współczesność". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 21 października  2019 r. w Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

W trakcie spotkania zostanie zaprezentowana publikacja prelegenta zatytułowana "Osoba i dobro", której dokona ks. dr hab. Alfred M. Wierzbicki.

17.06.2021 - 20.06.2021

II Festiwal Wschodnich Podróży

Logo festiwalu East estBiblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na East est - II Festiwal Wschodnich Podróży, który odbędzie się w dniach 18-20 czerwca 2021 r. Gośćmi spotkania będą m.in. Krzysztof Wielicki, Piotr Milewski, Waldemar Tatarczuk i Boniek Falicki. Tematyka wschodnia rozumiana będzie szeroko – to zarówno dalekie rejony Europy i Azji, jak też wschodnia Polska. W programie spotkania z podróżnikami, wystawy, warsztaty, koncerty i wiele innych atrakcji.

Szczegóły na stronie festiwalu http://eastestfestiwal.eu/

Katedra Antropologii Filozoficznej i Filozofii Prawa KUL oraz Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu zapraszają na Lubelskie Seminarium Otwarte im. ks. Andrzeja Maryniarczyka SDB. Gościem seminarium będzie prof. Marek Rembierz, który wygłosi referat pt. Stefan Swieżawski: realizm metafizyczny jako pedagogia nadziei.

Seminarium rozpocznie się online w poniedziałek, 21 czerwca 2021 r. o godz. 17.00. Link do spotkania bit.ly/filozofia_otwarte_seminarium_4.

Dodatkowe informacje www.filozofia.kul.pl.