kul_plakat_2019_KONSERWATORIUM Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład  dra hab. Jarosława Mereckiego SDS (Papieski Instytut Teologiczny Jana Pawła II dla Nauk o Małżeństwie i Rodzinie Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego) zatytułowany „Przyszłość idzie przez rodzinę. Karola Wojtyły wizja rodziny a współczesność". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 21 października  2019 r. w Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

W trakcie spotkania zostanie zaprezentowana publikacja prelegenta zatytułowana "Osoba i dobro", której dokona ks. dr hab. Alfred M. Wierzbicki.

W roku 1919 na KUL powstała jedna z pierwszych w Polsce katedr pedagogiki.  Z okazji jubileuszu 100-lecia pedagogiki na KUL 20-21 października 2019 r. na naszym uniwersytecie odbędzie się Posiedzenie Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN. Jego tematem będzie „Pedagogika w świetle uniwersalizmu i tendencji do specjalizacji wiedzy”.

Spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń i debaty związanej z wcielaniem w życie Ustawy 2.0 jak też wprowadzeniem zasad kształcenia nauczycieli na kierunku pedagogika oraz pedagogika specjalna i studiów jednolitych magisterskich na tych kierunkach.

17.10.2019 - 29.11.2019

Wystawa fotografii Marcina Ryczka

Wystawa fotografii Marcina RyczkaW piątek 29 listopada 2019 r. o godzinie 17.30 w Muzeum KUL odbędzie się finisaż wystawy fotografii Marcina Ryczka – „Harmony”. Uroczyste zakończenie pokazu zdjęć to okazja do spotkania z samym fotografem, który opowie o swojej pasji i udzieli odpowiedzi na pytania publiczności.

wystawa kierunek SZTUKAZbiory sztuki Muzeum KUL prezentowane były w ostatnim czasie w wielu renomowanych instytucjach m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, w Muzeum Zamkowym w Malborku czy też w Zamku Książ w Wałbrzychu. kolejnym miejscem, gdzie będzie można je podziwiać jest Muzeum Miejskie Dzierżoniowa. Wystawę „kierunek SZTUKA. Malarstwo, ceramika i szkło ze zbiorów Muzeum KUL” można zwiedzać do 27 października 2019 r., a jej wernisaż odbył się 5 września 2019 r.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni

27.01.2021 - 10.02.2021

Zimowa sesja egzaminacyjna

egzaminOd 28 stycznia do 10 lutego 2021 r. trwać będzie zimowa sesja egzaminacyjna. Ze względu na epidemię koronawirusa będzie się ona odbywać w trybie zdalnym.

Wszystkim studentom życzymy sukcesów!

Konferencja „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021. – Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.