miraclessmall Sekcja Nauk Biblijnych Instytutu Nauk Teologicznych KUL zaprasza na Międzynarodowe Jesienne Sympozjum Biblijne, które odbędzie się w dn. 23- 24 października 2019 r. Tegoroczne rozważania zostały zatytułowane "Signs, Wonders and Mighty Works. God’s Activity in the History of Salvation”  (Znaki, cuda i przejawy mocy. Działania Boga w historii zbawienia). Wydarzenie odbędzie się w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 113.

kul_plakat_2019_KONFA_MIEDZY Instytut Pedagogiki KUL zaprasza na Międzynarodową Konferencję Naukową „Między uniwersalnością a oryginalnością w polskiej myśli pedagogicznej”, która odbędzie się 22-23 października 2019 r. pod patronatem Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN.

Konferencja zostanie poświęcona analizie tradycji, miejsca, kondycji, specyfiki i profilu polskiej myśli pedagogicznej. Zamierzeniem organizatorów jest próba zarysowania, na kanwie 100-lecia powstania naukowych struktur pedagogiki w Rzeczypospolitej, głównych orientacji badawczych w uprawianiu pedagogiki w Polsce.

Czas na umysł 3.0 to skierowana do młodych naukowców ogólnopolska konferencja organizowana przez Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL.

Serdecznie zapraszamy studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych do wzięcia udziału w studium w zakresie szeroko rozumianego umysłu i poznania. W tym roku nasze spotkanie zaplanowaliśmy w dniach 18 i 19 marca w Tygodniu Wiedzy o Mózgu 2021. Zamiarem organizatorów jest, aby wykłady i warsztaty w tegorocznej edycji Czasu na umysł wykroczyły poza interdyscyplinarne ramy neuronauki i kognitywistyki. Dlatego do udziału w naszym marcowym spotkaniu, które rozpocznie się w Europejski Dzień Mózgu, niezależnie od neuronaukowców i kognitywistów, zapraszamy przedstawicieli dyscyplin pokrewnych tj. filozofia, językoznawstwo, antropologia, neurobiologia, a także reprezentujących nauki społeczne socjologów i psychologów.

Problematyka podejmowana podczas wykładów plenarnych związana będzie z osobą i różnymi polami naukowych zainteresowań zmarłego 14 listopada 2020 r. Prof. Piotra Francuza, któremu dedykujemy naszą konferencję.

Zapraszamy!