kul_plakat_2019_KONFERENCJA_teologia_14_XI Sekcja Ekumenizmu Wydziału Teologii KUL, Rada ds. Ekumenizmu KEP zapraszają na konferencję naukową „Łaską jesteście zbawieni przez wiarę” w 20. rocznicę podpisania Wspólnej deklaracji na temat nauki o usprawiedliwieniu połączoną z ogólnopolskim zjazdem referentów ds. ekumenizmu. Wydarzenie odbędzie się 14 listopada 2019 r., rozpocznie się o godz. 10.00 nabożeństwem ekumenicznym w Kościele Akademickim KUL, następnie o godz. 10.30 nastąpi otwarcie konferencji  w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW- 113.

Katedra Antropologii Filozoficznej i Filozofii Prawa KUL oraz Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu zapraszają na Lubelskie Seminarium Otwarte im. ks. Andrzeja Maryniarczyka SDB. Gościem seminarium będzie prof. Marek Rembierz, który wygłosi referat pt. Stefan Swieżawski: realizm metafizyczny jako pedagogia nadziei.

Seminarium rozpocznie się online w poniedziałek, 21 czerwca 2021 r. o godz. 17.00. Link do spotkania bit.ly/filozofia_otwarte_seminarium_4.

Dodatkowe informacje www.filozofia.kul.pl.

29.06.2021 - 30.06.2021

Biblia w dialogu ekumenicznym

Biblia w dialogu ekumenicznymWe środę, 30 czerwca 2021 roku odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Ekumeniczny Lublin 2021. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie". Rozpocznie się o godz. 18.00 nabożeństwem ekumenicznym w Kościele Polskokatolickim przy ul. Kunickiego 9, a o godz. 19.00 zaplanowana jest debata ekumeniczna „Biblia w dialogu ekumenicznym”, w której udział wezmą ks. prof. Marek Uglorz (ChAT) i prof. Krzysztof Mielcarek (KUL). Prowadzenie - ks. dr Andrzej Gontarek. Debata będzie transmitowana online na stronie www.ekumenizmlublin.pl.

Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.