kul_plakat_2019_wydzial_human_wyklady1 Wydział Nauk Humanistycznych, Instytut Językoznawstwa KUL zapraszają 14 listopada 2019 r. na wykłady, które wygłosi prof. dr Jozsef Szakos z Fu Jen Catholic University w Tajpej na Tajwanie. Pierwszy z wykładów pt. Gearing up: Documenting Innovation and Productivity in the Transmission of Indigenous Languages of Taiwan odbędzie się o godz. 11.00, natomiast drugi pt. Language Arts and Modern Drama in Teaching/Learning Chinese as a Foreign Language o godz. 13.30. Wykłady odbędą się w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 219.

kul_plakat_2019_KONFERENCJA_teologia_14_XI Sekcja Ekumenizmu Wydziału Teologii KUL, Rada ds. Ekumenizmu KEP zapraszają na konferencję naukową „Łaską jesteście zbawieni przez wiarę” w 20. rocznicę podpisania Wspólnej deklaracji na temat nauki o usprawiedliwieniu połączoną z ogólnopolskim zjazdem referentów ds. ekumenizmu. Wydarzenie odbędzie się 14 listopada 2019 r., rozpocznie się o godz. 10.00 nabożeństwem ekumenicznym w Kościele Akademickim KUL, następnie o godz. 10.30 nastąpi otwarcie konferencji  w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW- 113.

Konferencja „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021. – Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.