EXPERTOS ELEJuż po raz trzeci KUL będzie gościł uczestników konferencji dla nauczycieli języka hiszpańskiego EXPERTOS ELE. Konferencja, organizowana przez Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych KUL, Szkołę Języka Hiszpańskiego „Dialogo” oraz Fundację Rozwoju KUL, odbędzie się 16-17 listopada 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy.

med_pesonalizowana-731x1024 16 listopada 2019 r. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się 40. Ogólnopolskie Sympozjum Katechetyczne zatytułowane "Medycyna personalizowana dla nauczycieli i katechetów". Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW- 408.

05.11.2019 - 04.12.2019

XX Akcja "Polacy-Rodakom"

kul_plakat_2019_POLACY-RODAKOM1 Społeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach akcji „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 6 listopada do 4 grudnia 2019 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie i Białorusi.

17.10.2019 - 29.11.2019

Wystawa fotografii Marcina Ryczka

Wystawa fotografii Marcina RyczkaW piątek 29 listopada 2019 r. o godzinie 17.30 w Muzeum KUL odbędzie się finisaż wystawy fotografii Marcina Ryczka – „Harmony”. Uroczyste zakończenie pokazu zdjęć to okazja do spotkania z samym fotografem, który opowie o swojej pasji i udzieli odpowiedzi na pytania publiczności.

Wystawa rysunków prof. Kolo

Wydział Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu zaprasza na wystawę rysunków dr. hab. Sławomira Kolo, prof. KUL oraz posterów prac dyplomowych z lat 2010-2019, która będzie prezentowana w Bibliotece Wydziału Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu przy ul. Konstantynów 1H. Otwarcie wystawy odbędzie się w środę 11 grudnia 2019 r. o godz. 15.00.

9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Już 13 grudnia w Muzeum KUL  o godz. 15.00 odbędzie się prezentacja odrestaurowanych rzeźb sakralnych. Wystawa potrwa do 20 grudnia 2019 r.

banerek-sztukawedrujac Muzeum KUL zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy "Sztuka Wędrująca", które dobędzie się 15 grudnia 2019 r. o godz. 15.00 w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Wystawa prezentuje najcenniejsze działa sztuki ze zbiorów muzealnych KUL.  Prezentowane zbiory można oglądać do 1 marca 2020.

16.12.2019 - 17.12.2019

Opłatek uniwersytecki

opłatek uniwersytecki 2019Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński wraz z Uczelnianym Samorządem Studentów KUL serdecznie zaprasza na uroczyste spotkanie z okazji Opłatka Uniwersyteckiego, które odbędzie się 17 grudnia 2019 r. o godz. 16.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Plakat_Druk_1 Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę "Merry Christmas" prezentującą kolekcję pocztówek i książek w języku angielskim z końca XIX i początku XX wieku dotyczącą Świąt Bożego Narodzenia. Kolekcja jest własnością Henryka Wójcika, absolwenta Historii Sztuki KUL obecnie mieszkającego w Toronto w Kanadzie. Otwarcie wystawy nastąpi  18 grudnia 2019 r. o godzinie 12.00 (IV piętro BU KUL). Wystawa będzie czynna do 2 lutego 2020 roku.