Antyk_listopad19 Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej KUL oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej KUL zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem prof. dr. hab. Marka Wilczyńskiego (Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie) pt. „Kręta droga galaecyjskich Swebów do Kościoła katolickiego”. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 21 listopada 2019 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym,  sala GG-243.

plakat_bizatynskie_doktryny1 Katedra Historii Kościoła KUL, Katedra Historii Starożytnej, Bizantyńskiej i Średniowiecznej KUL oraz Muzeum Lubelskie w Lublinie zapraszają na na V Ogólnopolską Konferencję Bizantynistyczną z cyklu Wybrane aspekty kultury bizantyńskiej zatytułowaną "Bizantyńskie doktryny z zakresu filozofii władzy, teologii politycznej oraz ideologii wojny", która odbędzie się 21-22 listopada 2019 r. w Domu na Podwalu (ul. Podwale 15) o godz. 9.00.

spotkanie „Czy media publiczne są jeszcze potrzebne?"Katedra Warsztatu Dziennikarskiego i Aksjologii KUL zaprasza na spotkanie „Czy media publiczne są jeszcze potrzebne?", którego gościem będzie dr Juliusz Braun, były prezes Telewizji Polskiej oraz członek Rady Mediów Narodowych, autor niedawno  wydanej książki „Rynek i katedra. Polskie spory o media publiczne". Odbędzie się ono 21 listopada 2019 r. o godz. 14.10 w Centrum Spotkania Wiedzy, aula CTW-113.

05.11.2019 - 04.12.2019

XX Akcja "Polacy-Rodakom"

kul_plakat_2019_POLACY-RODAKOM1 Społeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach akcji „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 6 listopada do 4 grudnia 2019 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie i Białorusi.

17.10.2019 - 29.11.2019

Wystawa fotografii Marcina Ryczka

Wystawa fotografii Marcina RyczkaW piątek 29 listopada 2019 r. o godzinie 17.30 w Muzeum KUL odbędzie się finisaż wystawy fotografii Marcina Ryczka – „Harmony”. Uroczyste zakończenie pokazu zdjęć to okazja do spotkania z samym fotografem, który opowie o swojej pasji i udzieli odpowiedzi na pytania publiczności.

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją wystawą „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 1 października 2021.

webianr-_rozmowa "Rozmowa kwalifikacyjna" to tytuł kolejnego webinarium organizowanego przez Biuro Karier KUL w ramach Letniej Akademii Kompetencji 2021, które odbędzie się 3 sierpnia 2021 r. o godz. 10.00. Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzą się o czym należy pamiętać, aby zdobyć wymarzoną pracę, jakich pytań należy się spodziewać od pracodawcy oraz jakich błędów nie popełniać.

Webinarium poprowadzi Dorota Maj -psycholog, doradca zawodowy, coach.

Link do rejestracji.

webianr_niepelonsprawni Letnia Akademia Kompetencji Biura Karier KUL to inicjatywa, której celem jest merytoryczne wsparcie osób wchodzących na rynek pracy poprzez pokazanie możliwych ścieżki rozwoju zawodowego oraz wyposażenie w nowe kompetencje. Tym razem zapraszamy na webinarium "(Nie)pełnosprawni w pracy- warsztaty aktywizacji zawodowej", które odbędzie się 12 sierpnia 2021 r. o godz. 12.00. W trakcie webinarium uczestnicy dowiedzą się o możliwościach zatrudnienia, miejscach pracy i projektach kierowanych do  osób niepełnosprawnych, jak napisać atrakcyjne CV oraz jak właściwie wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej.

Link do rejestracji.

Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.