25.11.2019 - 26.11.2019

Konferencja „Spór o człowieka"

iq_2019_plakat_1 Koło Naukowe Teologów KUL zaprasza na IV Ogólnopolską Konferencję Naukową Młodych Teologów „Iuvenes Quaerentes", która odbędzie się 26 listopada 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031. Tegoroczna konferencja przebiegać będzie pod hasłem „Spór o człowieka". Początek wydarzenia o godz. 8.30.

kul_plakat_2019_dziennikarstwo Instytut Dziennikarstwa i Zarządzania KUL  zaprasza na międzynarodową konferencję zatytułowaną "Medialne reprezentacje emocji i ich implikacje", która odbędzie się 26 listopada 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy KUL. Początek wydarzenia o godz. 10.00.

Wydarzenie jest realizowane w ramach interdyscyplinarnego grantu badawczego "Mediatyzacja emocji. Medialne reprezentacje emocji i ich implikacje diagnostyczne".

25.11.2019 - 26.11.2019

Warsztaty teatralne

warsztaty teatralneTeatr Enigmatic KUL zaprasza na wszystkich zainteresowanych na warsztaty teatralne, które odbędą się 26 listopada 2019 r. w godz. 14.00-16.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-02. W programie warsztatów m.in. emisja głosu, ćwiczenia ruchu scenicznego i kreatywności. Zgłoszenia uczestnictwa na adres e-mail: teatr0eni@gmail.com lub poprzez profil teatru na fb.

05.11.2019 - 04.12.2019

XX Akcja "Polacy-Rodakom"

kul_plakat_2019_POLACY-RODAKOM1 Społeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach akcji „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 6 listopada do 4 grudnia 2019 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie i Białorusi.

17.10.2019 - 29.11.2019

Wystawa fotografii Marcina Ryczka

Wystawa fotografii Marcina RyczkaW piątek 29 listopada 2019 r. o godzinie 17.30 w Muzeum KUL odbędzie się finisaż wystawy fotografii Marcina Ryczka – „Harmony”. Uroczyste zakończenie pokazu zdjęć to okazja do spotkania z samym fotografem, który opowie o swojej pasji i udzieli odpowiedzi na pytania publiczności.

The Problem of Culture in Maritain's Integral HumanismWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "The Problem of Culture in Maritain's Integral Humanism" w dniach 25-29 maja 2020 r. poprowadzi prof. John P. Hittinger.

Wykłady odbędą się online.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.