04-2019_afisz_opus-magnum_480x680mm_100szt1 Rektor KUL zaprasza 8 grudnia 2019 r. na koncert OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. Z okazji 101. rocznicy powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II z Nadzwyczajnym Recitalem Fortepianowym wystąpi Zbigniew Raubo. Recital rozpocznie się o godz. 18.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, wstęp wolny.

Festiwal Organowy - Ewangelicka 1Kościół Ewangelicko-Augsburski (ul. Ewangelicka 1) zaprasza na piątą edycję Festiwalu Organowego, pt. „Dlaczego ewangelicka?”. W kolejne niedziele maja, o godz. 17.00, grać będą: Michał Markuszewski, Ewelina Bachul, Marek Pilch, Filip Presseisen. Nad całością czuwać będzie kierownik artystyczny festiwalu - dr Adam Załęski.

W tym roku motywem przewodnim festiwalu będzie tożsamość ewangelicka oraz dialog (rozumiany szeroko, nie tylko w aspekcie międzywyznaniowym). Podczas koncertów zabrzmią różne opracowania pieśni ewangelickiej skomponowane w tej samej lub różnych epokach, jak również spontanicznie przedstawione improwizacje strof chorału brzmiących od wieków w niedzielnych nabożeństwach.

Z uwagi na obostrzenia epidemiczne na uczestnictwo w koncertach obowiązują wcześniejsze zapisy: link do zapisów na koncerty

wyszynski_-_koncert_plakat_kul_net_1 23 maja 2021 r. o godz. 18.00 w Kościele Akademickim KUL odbędzie się koncert zatytułowany „Prymasowi Tysiąclecia w hołdzie”.

W programie koncertu muzyka wokalno-instrumentalna Antonio Vivaldiego i Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Wykonawcy: Agnieszka Tyrawska – sopran, Ewa Wołoszkiewicz – sopran, Elżbieta Branicka – mezzosopran, Andrzej Gładysz – baryton, Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Orkiestra Trybunału Koronnego w Lublinie, Andrzej Gładysz - słowo o muzyce. Grzegorz Pecka – dyrygent.

kul_youtube_wyszynsk_28maja28 maja 2021 Koło Naukowe Klasyków KUL  zaprasza na koncert pieśni religijnej i narodowej dedykowany osobie Prymasa Tysiąclecia zatytułowany ,,Dla nas po Bogu największa miłość to Polska. Koncert z okazji 40. rocznicy śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego".

W programie koncertu znalazły się zarówno utwory religijne (m.in. Panis Angelicus C.Francka, Ave Maria F. Schuberta czy Agnus Dei D.Bizeta), jak i muzyka polskich kompozytorów, jak aria Ten zegar stary ze Strasznego Dworu S. Moniuszki i piesni M. Karłowicza. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną również fragmenty wypowiedzi kard. Wyszyńskiego.

Jako soliści wystąpią: Mariola Zagojska, Patrycjusz Sokołowski, Łukasz Libowski., a akompaniować im będzie Karolina Hordyjewicz.