Plakat_Druk_1 Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę "Merry Christmas" prezentującą kolekcję pocztówek i książek w języku angielskim z końca XIX i początku XX wieku dotyczącą Świąt Bożego Narodzenia. Kolekcja jest własnością Henryka Wójcika, absolwenta Historii Sztuki KUL obecnie mieszkającego w Toronto w Kanadzie. Otwarcie wystawy nastąpi  18 grudnia 2019 r. o godzinie 12.00 (IV piętro BU KUL). Wystawa będzie czynna do 2 lutego 2020 roku.

1_baner_muzeum_prelekcja 18 grudnia 2019 r.  o godzinie 14:00 w Muzeum KUL odbędzie się prelekcja nt. odrestaurowanych barokowych rzeźb ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL. Wykład wygłosi dyrektor Muzeum – dr Krzysztof Przylicki. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią rzeźb i przebiegiem ich konserwacji.

l._cichy Koło PTTK nr 1 przy KUL, Katedra Historii XIX wieku oraz Studenci Turystyki Kulturowej zapraszają na spotkanie "Nie tylko Mount Everest" z wybitnym polskim himalaistą Leszkiem Cichym, które odbędzie się 18 grudnia 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.  Wydarzenie połączone jest z prezentacją książki Leszka Cichego i Marka Kamińskiego pt. "Trzy bieguny". Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00.

Wystawa rysunków prof. Kolo

Wydział Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu zaprasza na wystawę rysunków dr. hab. Sławomira Kolo, prof. KUL oraz posterów prac dyplomowych z lat 2010-2019, która będzie prezentowana w Bibliotece Wydziału Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu przy ul. Konstantynów 1H. Otwarcie wystawy odbędzie się w środę 11 grudnia 2019 r. o godz. 15.00.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

19.01.2021 - 20.01.2021

Msza św. o dobrą sesję

Msza św. o dobrą sesjęSesja egzaminacyjna zbliża się wielkimi krokami. Warto więc nie tylko przysiąść nad książkami i notatkami, ale także zadbać o wsparcie duchowe. Dlatego Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich studentów i wykładowców na Mszę św. o dobrą sesję, która będzie sprawowana 20 stycznia 2020 r. o godz. 19.00 w Kościele Akademickim KUL.