Opus Magnum Recital Tomasza RitteraRektor KUL zaprasza 18 maja 2020 r. na koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. Z okazji 100. rocznicy urodzin wieloletniego profesora i patrona uniwersytetu - św. Jana Pawła II - z nadzwyczajnym recitalem fortepianowym wystąpi Tomasz Ritter. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00 i będzie transmitowany przez TVP3 Lublin oraz online na stronie internetowej KUL, Polskiego Radia Lublin i na Facebooku Uczelni.

webinarium 29 maja 2020 r.  odbędzie się międzynarodowe webinarium współorganizowane przez Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL zatytułowane „European Union in a transition period. Debate on the future of secure Europe".  Głównym celem wydarzenia będzie identyfikacja ogólnoeuropejskiego dyskursu na temat roli i miejsca Unii Europejskiej w świecie w okresie poszukiwania nowego paradygmatu jej polityki zewnętrznej. Seminarium rozpocznie się o godzinie 12.00 i będzie transmitowane online.