15.06.2020 - 22.06.2020

Obchody Święta Patronalnego KUL

sw._patronalne_1 W piątek, 19 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, KUL będzie obchodził swoje Święto Patronalne. Tym razem, ze względu na wciąż trwające ograniczenia funkcjonowania uniwersytetu związane z epidemią, zaplanowane wydarzenia zostaną rozłożone na kilka dni. Nie odbędzie się także zapowiadany wcześniej koncert symfoniczny z cyklu Opus Magnum KULowskie wieczory z muzyką.

2021_konkurs_logiczny_plakat_a3_finalJuż 16 czerwca odbędzie się Etap finałowy IX Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego, w Centrum Transferu Wiedzy na terenie Kampusu Głównego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

09.00-10.00 Recepcja

10.00 Test konkursowy

11.30 Sesja wykładowa

• Marek Lechniak - Czy schizofrenik myśli logicznie?
          • Andrzej Zykubek - Homo sapiens neanderthalensis
          • Piotr Lipski - Co ma logika do przewidywania przyszłości?

13.00 Przerwa obiadowa

14.00 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Uroczystość wręczenia tytułu doktora honoris causa KUL prof. Reinhardowi ZimmermannowiRektor i Senat KUL mają zaszczyt zaprosić na uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Profesorowi Reinhardowi Zimmermannowi. Uroczystość odbędzie się w trybie on-line we wtorek 22 czerwca 2021 r., o godz. 11.00.