15.06.2020 - 22.06.2020

Obchody Święta Patronalnego KUL

sw._patronalne_1 W piątek, 19 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, KUL będzie obchodził swoje Święto Patronalne. Tym razem, ze względu na wciąż trwające ograniczenia funkcjonowania uniwersytetu związane z epidemią, zaplanowane wydarzenia zostaną rozłożone na kilka dni. Nie odbędzie się także zapowiadany wcześniej koncert symfoniczny z cyklu Opus Magnum KULowskie wieczory z muzyką.

kul_plakat_2_pojedynczy1-1 Muzeum KUL oraz Muzeum Regionalne w Jaworze zapraszają na wystawę „Kwiat Europy”.  Wystawa w Muzeum Regionalnym będzie czynna od 30 maja do 27 września 2020 r.

Festiwal Organowy - Ewangelicka 1Kościół Ewangelicko-Augsburski (ul. Ewangelicka 1) zaprasza na piątą edycję Festiwalu Organowego, pt. „Dlaczego ewangelicka?”. W kolejne niedziele maja, o godz. 17.00, grać będą: Michał Markuszewski, Ewelina Bachul, Marek Pilch, Filip Presseisen. Nad całością czuwać będzie kierownik artystyczny festiwalu - dr Adam Załęski.

W tym roku motywem przewodnim festiwalu będzie tożsamość ewangelicka oraz dialog (rozumiany szeroko, nie tylko w aspekcie międzywyznaniowym). Podczas koncertów zabrzmią różne opracowania pieśni ewangelickiej skomponowane w tej samej lub różnych epokach, jak również spontanicznie przedstawione improwizacje strof chorału brzmiących od wieków w niedzielnych nabożeństwach.

Z uwagi na obostrzenia epidemiczne na uczestnictwo w koncertach obowiązują wcześniejsze zapisy: link do zapisów na koncerty

09.05.2021 - 17.05.2021

Dni Humanistyki Cyfrowej na KUL

plakat_dni_hc Od 2016 roku na Wydziale Nauk Humanistycznych KUL istnieje unikalny kierunek - humanistyka cyfrowa. Z tej okazji odbywać się będą Dni Humanistyki Cyfrowej - wydarzenie organizowane po raz czwarty przez studentów tego kierunku.  Po raz drugi wydarzenie odbędzie świecie wirtualnym w dniach 10-16 maja 2021 r.

Podczas wydarzenia osoby zainteresowane będą miały okazję  zobaczyć prace studentów I i II roku humanistyki cyfrowej oraz członków Koła Naukowego Humanistyki Cyfrowej KUL, które są tworzone m. in. podczas zajęć z projektowania graficznego. Codziennie studenci  będą prezentować swoje utwory literackie, wywiady, fotoreportaże, recenzje, a także podzielą się z swoimi pasjami i zainteresowaniami.

Na najmłodszych czeka konkurs plastyczny, a na troszkę starszych quiz - do zdobycia są świetne nagrody!

Szczegóły wydarzenia

16.05.2021 - 17.05.2021

Debaty Dyplomatyczne WNS KUL

plakat_2021_05_17_1-1 17 maja 2021 roku odbędzie się spotkanie online w ramach cyklu Debaty Dyplomatyczne WNS KUL. Tym razem gościem wydarzenia będzie Pan Piotr Majchrzak, Konsul Honorowy Austrii w Lublinie,  który w ramach spotkania wygłosi wykład "Rola konsula honorowego w świetle praktyki".

Wydarzenie w formie online rozpocznie się o godz. 16.15 na platformie MS Teams.

Wydział Filozofii zaprasza na Wykłady im. Stanisława Kamińskiego organizowane przez Katedrę Metodologii Nauk KUL. Tegoroczna, już dwudziesta edycja, która odbędzie się pomiędzy 17 a 21 maja 2021 r. zatytułowana jest A Singular Universe. Reflections from Physics for Philosophers of Nature. Wykłady poprowadzi Ksiądz Profesor Javier Sánchez-Cañizares z Uniwersytetu Nawarry (Hiszpania).

Z powodu pandemii COVID-19 wykłady zostaną poprowadzone poprzez platformę MS Teams. W ramach wykładów zostanie przeprowadzone otwarte seminarium.

Wydział Filozofii zaprasza na otwarte seminarium doktoranckie pt. The Best of Enemies: How to Engage in the Science and Religion Dialogue, które rozpocznie się 17 maja 2021 r. o godz. 15.00. Seminarium odbywa się w ramach cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures, a poprowadzi je Prof. Javier Sánchez-Cañizares (Universidad de Navarra).

Seminarium odbędzie się online bit.ly/2021_Kaminski_Seminar.

Wieczorki Pedagogiczne KULKoło Naukowe Studentów Pedagogiki zaprasza na Wieczorki Pedagogiczne, pt. „Adaptacja dziecka w przedszkolu i w szkole”. Spotkania odbędą się w dnach 17-19 maja 2021 r. o godz. 18.30 poprzez Platformę Microsoft Teams. Wieczorki mają charakter otwarty, do udziału w warsztatach szczególnie zaproszeni są studenci i wykładowcy pedagogiki, pedagogiki specjalnej, pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, nauczyciele oraz rodzice.

Program i linki do spotkania znajdują się na stronie Instytutu Pedagogiki