21.09.2020 - 24.09.2020

Lubelskie Wirtualne Dni Nauki

Wykłady, koncerty oraz prezentacja bogatej oferty edukacyjnej to tylko część propozycji KUL przygotowanych na Lubelskie Wirtualne Dni Nauki, wspólne przedsięwzięcie lubelskich uczelni i Urzędu Miasta. Wydarzenie, zaplanowane na 22-24 września 2020 r., zastąpi Lubelski Festiwal Nauki, który w tym roku nie odbędzie się ze względów epidemiologicznych. „KUL przygotował szereg wykładów, koncertów w formie online, zarówno w języku polskim, jak i angielskim” podkreśla prorektor ds. kształcenia dr hab. Ewa Trzaskowska, prof. KUL.

webinarium_17_czerwcaW czwartek, 17 czerwca 2021 r. w godz. 10.00 -11.30 odbędzie się webinarium zatytułowane "Jaka polityka i jakie sąsiedztwo Unii Europejskiej?", którego jednym ze współorganizatorów jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL.

Wydarzenie w formie online dobędzie się na platformie Zoom. Link do webinarium.

Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL w piątek, 18 czerwca 2021 r. organizuje na platformie Microsoft Teams  międzynarodową konferencję naukową pt. „Zmiana konstytucji”. Uczestnikami konferencją będą przedstawiciele ośrodków naukowych z Polski, Włoch, Litwy i Słowacji.

Konferencja jest organizowana w ramach grantu przyznanego w 2019 r. przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Doskonała nauka – Wsparcie konferencji naukowych

Program konferencji.

Katedra Antropologii Filozoficznej i Filozofii Prawa KUL oraz Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu zapraszają na Lubelskie Seminarium Otwarte im. ks. Andrzeja Maryniarczyka SDB. Gościem seminarium będzie prof. Marek Rembierz, który wygłosi referat pt. Stefan Swieżawski: realizm metafizyczny jako pedagogia nadziei.

Seminarium rozpocznie się online w poniedziałek, 21 czerwca 2021 r. o godz. 17.00. Link do spotkania bit.ly/filozofia_otwarte_seminarium_4.

Dodatkowe informacje www.filozofia.kul.pl.

Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.