Kosciol_Lwowski_pod_opieka_A3_do_korekty-1 Najnowszym dziejom katolicyzmu za wschodnimi granicami Polski zostanie poświęcona konferencja  „Kościół i Polacy na Wschodzie pod opieką św. Jana Pawła II i Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego”, która odbędzie się  24-25 września 2020 r. na KUL. Wydarzenie patronatem honorowym objęli: ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, sekretarz osobisty papieża Jana Pawła II w latach 1996-2005, Jacek Sasin, wiceprezes Rady Ministrów, Minister Aktywów Państwowych oraz ks. prof. Mirosław Kalinowski, rektor KUL.

Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.