30.09.2020 - 02.10.2020

Rozpoczęcie zajęć dydaktycznych

Rozpoczęcie zajęć dydaktycznychRok akademicki 2020/21 tradycyjnie rozpocznie się w czwartek 1 października Mszą Świętą w Kościele Akademickim o godz. 9.00. Będzie ona również transmitowana online. Następnie rozpoczną się zajęcia dydaktyczne według planów zajęć dla poszczególnych kierunków i lat studiów. Dla studentów pierwszych lat część pierwszych zajęć zostanie przeznaczona na spotkania, podczas których otrzymają pakiety informacyjne, złożą ślubowanie i otrzymają legitymacje studenckie.

Zapraszamy do zapoznania się z planami zajęć, które są dostępne online. Uwaga, oznaczenia przy numerach sal odsyłają do konkretnych budynków uniwersyteckich: C – Kolegium Jana Pawła II (wieżowiec), CTW – Centrum Transferu Wiedzy (budynek naprzeciwko kościoła akademickiego), CN – Kolegium Norwidianum (budynek przylegający do wieżowca od strony Al. Racławickich, GG - gmach główny (najstarszy budynek KUL z pomnikiem na dziedzińcu), CI – Kolegium Iuridicum (budynek przy ul. Spokojnej 1), HS – hala sportowa (przy ul. Konstantynów 1) oraz WMP, CH, B – budynki Wydziału Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu (ul. Konstantynów 1).

W związku z sytuacją epidemiczną obowiązkowe szkolenia dla studentów I roku odbędą się on-line w formie prezentacji i testów zaliczających. Szkolenia będą dostępne dla studentów tak, by mogli je zrealizować w dowolnym momencie, do końca października.

Obraz MB Częstochowskiej1 października 2020 r. Prorektor KUL ks. prof. Mirosław Sitarz prowadził będzie rozważania podczas apelu jasnogórskiego.

Wszystkich zapraszamy do łączności w modlitwie.

Biblioteka uniwersytecka nie nieczynna do 29 listopadaW związku z obostrzeniami sanitarnymi i decyzją o zamknięciu dla użytkowników instytucji kultury Biblioteka Uniwersytecka KUL zostanie zamknięta dla Czytelników od 7 do 29 listopada 2020 roku.

W tym okresie nie będą działały czytelnie, oraz wypożyczalnie. Możliwe będzie również uzyskanie skanu wybranych materiałów drogą elektroniczną. Do dyspozycji czytelników pozostaną również czat online, formularze, kontakt mailowy oraz telefoniczny.

28.11.2020 - 01.12.2020

Rekolekcje adwentowe

kul_plakat_2020_rekolekcje_adwentowe-1 "Czas apokalipsy. Czas nadziei" - to tytuł tegorocznych rekolekcji adwentowych, które rozpoczną się w I niedzielę adwentu, 29 listopada i potrwają do 1 grudnia 2020 r. Rozważania poprowadzi ks. Jan Dohnalik. Nauki rekolekcyjne głoszone będą w niedzielę na wszystkich Mszach świętych, w dni powszednie na roratach o godz. 6.30 oraz o 12.30 i 19.00.

Jednocześnie przypominamy, że w związku z obowiązującymi obostrzeniami epidemicznymi w Kościele Akademickim KUL może przebywać jednocześnie maksymalnie 16 osób. Wszystkie msze św. są transmitowane online.

„Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”.Sztuczna inteligencja i jej zastosowania w sektorze prawnym będą tematem międzynarodowej, interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”. Wśród poruszonych tematów będą m.in.: automatyzacja procesu prawnego czy nowa rola prawnika związana z rozwojem sztucznej inteligencji. Konferencja w języku angielskim rozpocznie się 1 grudnia 2020 roku o godz. 9.00 na platformie internetowej ClickMeeting. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Organizatorem wydarzenia jest Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski, którego członkiem jest Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.

img_7889 "Media-Kościół-Dialog" to tytuł debaty, która odbędzie się w ramach cyklu Ekumeniczny Lublin. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie 2 grudnia 2020 o godz. 18.00. W debacie wezmą udział rzecznicy prasowi Kościołów- ks. dr Leszek Gęsiak SJ (Kościół Rzymskokatolicki), Agnieszka Godfrejów-Tarnogóska (Kościół Ewangelicko-Agusburski), dk.  dr Łukasz Leonkiewicz (Kościół Prawosławny) oraz ks. dr hab. Krzysztof Marcyński SAC (UKSW). Spotkanie poprowadzi ks. dr hab. Sławomir Pawłowski, prof. KUL. Debata będzie transmitowana online na stronie: http://ekumenizmlublin.pl.

seminarium_Kloczowski1 Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych KUL oraz Dyrektor Ośrodka Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL serdecznie zapraszają na Pierwsze Seminarium im. Jerzego Kłoczowskiego pt. Człowiek w czasie i przestrzeni. Prof. Jerzy Kłoczowski człowiek i naukowiec - w 3 rocznicę śmierci Profesora.
Seminarium odbędzie się 2 grudnia 2020 r. o godz. 11.00 na platformie MS Teams. Link do spotkania .