ku_jerozolimie 4 listopada 2020 roku odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu Ekumeniczny Lublin. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie. Tym razem gościem spotkania zatytułowanego „Zagłada – Dialog – Pojednanie” będzie  redaktor Bogdan Białek.

Wydarzenie poprzedzi emisja filmu "Planty 7/9”, następnie odbędzie się rozmowa z jego bohaterem, którą poprowadzi prof. Sławomir Jacek Żurek (KUL). Spotkanie obędzie się w formie online o godz. 18.00. Szczegóły spotkania i dostęp do wydarzenia na stronie: ekumenizmlublin.pl

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.