41.-ogolnopolskie-sympozjum-katechetyczne[1] 20 listopada 2020 r. odbędzie się 41. Ogólnopolskie Sympozjum Katechetyczne. Tegoroczna edycja wydarzenia została zatytułowana "Nowa epoka polskiej katechezy". Sympozjum odbędzie się w formule on-line za pomocą aplikacji Zoom, Początek o godz. 16.00. Szczegóły wydarzenia i formularz zgłoszeniowy na stronie katechetyka.eu.

Zapraszamy na seminarium doktoranckie Filozofia Pseudo-Dionizego Areopagity w myśli średniowiecznej, które poprowadzi prof. Dominique Poirel (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Centre National de Recherches Scientifiques Uniwersytet Paris IV-Sorobonne).

Opis seminarium.

Seminarium odbędzie się online: www.bit.ly/pseudo_dionizy

• 19 listopada 2020, godz. 10:00
    Dlaczego i w jaki sposób komentować Pseudo-Dionizego? Prolog komentarza Hugona ze św. Wiktora do Hierarchii Niebiańskiej
  • 23 listopada 2020, godz. 10:00
    Miłość i poznanie według Hugona ze św. Wiktora jako czytelnika Hierarchii Niebiańskiej.

Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.